| DanielGabriel666134 a întrebat:

mi-am lăsat părul să crească și a fost un succes până când am folosit o perie electrică pentru îndreptat, care mi-a ars părul din partea de sus. Câteva sfaturi pentru cum scap de arsură mai rapid si îl fac să fie din nou moale și lucios? Ideea e că pletosul ăsta nu ar vrea să se tundă, aștept idei! :*

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din păcate, niciun șampon și nici o altă solutie care promite nu îți va rezolva problema. Nu îți rămâne decât să elimini cu foarfeca, partea deteriorată a părului, putin cate putin, câte 1 cm pe lună, timp in care, de la rădăcină va crește din nou un păr sănătos si va completa pe cel înlăturat.

| andreea1valentina6768 a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai de ce sa taie de la varf?

| floresdemayo a răspuns (pentru andreea1valentina6768):

Pentru că dacă-l va scurta de la rădăcină, va rămâne cu o lungime de 1cm. Tuns scurt. E-adevarat ca e vară și părul scurt iti dă senzatia de "respiro" dar dacă ești un fan al pletelor, ideea tunsorii scurte iese din ecuație. De aceea, se incepe cu scurtarea vârfurilor, până se ajunge la inlăturarea părului deteriorat.

9 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Pletosule, taie partea arsa ca altfel se rupe singur si va fi mai rau. In acest stadiu, nimic nu te ajuta. Daca il tai, va creste altul "cu succes". Invata-te minte si nu mai folosi perii electrice, placi si alte chestii distrugatoare. Invate-le si pe fete din experienta ta.

| Pati2500c a răspuns:

Tai varfurile, vor creste in curand si va arata mult mai bine happy

| andreea1valentina6768 a răspuns:

Baietii au voie cu parul scurt doar.Si da, samponul de care vorbea rockerul de mai jos merge, l am incercat si eu. DOAR CA ESTE pentru fete!

| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa incerci samponul de mai jos si sa nu mai folosesti placi sau vopsele ( daca e cazul ).Iti zic din propria experienta.
Pletos team.

https://www.vitamix.ro/......a-gertrude

| DanielGabriel666134 explică (pentru AsteaptaMaDincoloDeMoarte):

Ai avut fire arse pe care șamponul le-a remediat? Sincer, mi se pare imposibil, dar aștept răspunsul tău.
Faină piesa de la Bucovina din numele tău, oricum! Metalist team!?

| andreea1valentina6768 a răspuns (pentru AsteaptaMaDincoloDeMoarte):

Roackere, nu iti este frica de Dumnezeu?

| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a răspuns (pentru DanielGabriel666134):

Metalist)) Imposibil? eh, mie mi-a mers)) acum tu decizi. sincer primul raspuns m-i se pare mai ok ))) but eh.