| Turbo223 a întrebat:

Oja dauneaza unghilor? Curiozitate happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e s-o luam asa, toate produsele de ingrijire/makeup dauneaza. Daca tu vrei sa ti le dai cu oja si te simti bine asa, de ce nu.
Si eu imi pun unghii cu gel si nu s-a intamplat nimic rau, din contra, ma simt mult mai increzatoare, plus ca unghiile mele arata bine acum, decat daca le-as fi lasa in starea lor naturala.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Ce anume nu e adevarat? Daca ai putea argumenta inainte sa negi ar fi ok.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Se vede ca nu mi-ai citit raspunsul cu atentie, asa ca hai s-o lasam balta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Pai nu ar trebuie sa te machiezi de la o varsta frageda.

31 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oja contine diluant. Diluantul este acetona. Aceasta este toxica si distruge unghiile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai probleme cu capul? De ce ma jignesti? Eu te-am jignit pe tine? Nici macar sa scrii n-ai habar!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Lipsa de educatie se numeste prostie. Vad ca ai!

| Salontanul a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

TParintii tai ti-au spus candva sa pleci de acasa si sa nu mai vii?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Si nu ti-a spus iubitul ca ai o minte deschisa? E atat de deschisa ca simt briza marii trecand prin ea.

| Salontanul a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Apropo de iubit: stai cu el la 13 ani? Sau ai "computerul" stricat? https://www.tpu.ro/......zit-de-la/

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce patesc? Imi faci pantofii cu crema? Nu am uitat niciodata o fata, dar, in cazul tau, sunt pregatit sa fac o exceptie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai asa Luni va fi inchis contul. Apropo! "sorami" sau "sora-mi"? "Sa sti" sau "Sa stii"? "Poti" cu litera mare sau "poti"? "so ti" sau "s-o tii"? Sa numai vorbim de virgule. Pe mine in clasa a 2-a m-a pedepsit pentru greselile ce le faci tu la 18 ani. Sau ai 18 ani cu varsta cainelui cu tot?

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-ai facut bou! De unde stii mi-ai vazut coada iesind din pantaloni?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Orice asemanare dintre tine si o fiinta umana este pura intamplare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Mata" se scrie despartit : "Ma-ta". La 18 ani e greu sa scrii corect? Bine, sa nu mai spunem ca minti ca o gazeta americana. In alt loc ai spus ca ai 17.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i asa ca iubesti natura, in ciuda a ceea ce ti-a facut ea tie?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru OnutzaIlm34):

Continua sa vorbesti, poate ai sa spui ceva interesnat. Nu incerca sa gandesti, ti-ar putea imprastia creierul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum de mai esti aici? Credeam ca la Zoo inchide noaptea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Astai o noua clasa "a 6 sea"? As fi putut fi tatal tau, dar tiganul din fata mea a avut marunt, iar eu nu.

| KinoAndreea a răspuns:

Uha laughing recent am venit de la dermatolog ca le aveam deja ingalbenite de la atata oja, saracele nu au mai apucat sa vada demult lumina soarelui laughing

| octav005 a răspuns:

Doar le coloreaza

Răspuns utilizator avertizat
| EllaTheStrange a răspuns:

Da. Vezi acele mici incretituri sau dungi fine de pe unghii? Sunt exact ca urmele de batranete de pe fata. Asta inseamna ca unghiile tale s-au cam saturat de oja si au nevoie de timp de respiro. Incearca sa mananci mai sanatos si sa foloseste uleuri cu vitamine de la farmacie. Si uleiul de cocos este bun.