| Copila2016 a întrebat:

Stiti momentul ala cand sunteti obligati sa va tundeti si voi nu vreti? Asta am patit azi si arat ca un baiat ca m-a tuns o vecina cu 35 de lei de mi-a stricat frumosul meu par voiam sa il am lung si acum lumea pe strada zice ca sunt baiat sad Si nici nu m-a tuns cum am vrut eu ca e nepriceputa aia va rog uitati-va la toate pozele ca sa vedeti diferenta
inainte: https://goo.gl/dY2i8p
si cand mi-a crescut parul acum o luna: https://goo.gl/pSrFmU
Inainte sa ma tunda : https://goo.gl/4xnUFj ( m-am ciufulit unpic dar parul se face la loc )
Dupa ce m-a tuns: https://goo.gl/OWIDx7
Iar acum cand m-a tuns:
Ce par frumos si egalat aveam inainte si ce mi-a stricat asta parul in fata scurt si ne egalat in spate mereu imi vine sa plang cand ma uit la poza asta va rog spuneti-mi ce sa fac arat groaznic ca un baiat arat oribila spuneti-mi parerea va implor si ce ar trebui sa fac extensii cv n-am multi bani! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Parerea mea (ca barbat cu experienta in viata, inclusiv cu fete si gusturile... )
Un par poate arata exceptional, INDIFERENT cum este taiat, dar cu conditia sa fie INGRIJIT
Am dat o mica cautare si ti-am gasit un model pentru tine:
http://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......4d7d8b.jpg
dar sunt mulşte altele, doar trebuie sa cauti un pic...

7 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Te înțeleg și pe mine m-a tuns tata fără să vreau când aveam 9 ani. Aveam parul foarte lung, des, frumos ca acum. Tata a zis că e prea lung si sunt mică și răcesc ca trebuie să-l spăl des ca se îngrașă repede.Acum îl am până la fund.Stai liniștită ca o sa-ti crească părul înapoi intr-un an sau doi.Mie în doi ani mi-a crescut la loc și am mai auzit că o să îl ai mai frumos.Tu ai vrut să te tunzi? Ce treaba avea vecina aia cu părul tău? Nu înțeleg.I-ai spus ei ca vrei sa te tunzi? Nu cred că i-a venit ei așa din senin să te tunda pe tine.Imi pare rău pentru tine.Cunosc o fata roșcată care avea părul lung si recent s-a tuns si ii sta bine. Daca ești o fata baietoasa nu îți face griji dar dacă ești feminina e nasol.Cumpărați extensii de par.Nu sunt scumpe.Sunt de la 20 de lei în sus și eu folosesc din când în când sau o perucă.

| Copila2016 explică:

Am gresit la Iar acum cand m-a tuns imi cer scuze dar m-am grabit ca sunt disperata

| AnthonyWhite a răspuns:

Ce par frumos aveai inainte... sa nu te mai tunzi asa intr-o parte
sa il lasi sa creasca frumos cum il aveai
de mii de ani femeia a avut parul mai lung si a fost okay si va fi si in viitor.

lasa parul mare si mergi la specialiste unde ti-l aranjeaza doar, si iti ia din varfuri. ATAT! nimic mai mult

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Eram pe cale sa ies dar ti-am vazut aceasta intrebare. Iti spun la modul cel mai direct sa nu te mai tunzi la nimeni niciodata, pentru ca nu se compara vecina cu o hairstylista de la salon pentru femei care tunde si da clasa oricarei vecine etc. Nu te mai da pe mana nimanui zic eu, si lasa-ti parul sa creasca iar mare si du-te aranjeaza-te undeva calumea pa-pa! :*

| Copila2016 explică (pentru funnnyman32):

Buna, vecina aceea este o coafeza sau asa zice ea dar acum sincer cum arat cu acea tunsoare sad?

| funnnyman32 a răspuns (pentru Copila2016):

Buna! Asa zice toata lumea ca stie ca face, ca drege si din contra habar n-au. Iti sta cat de cat ok, mie mereu mi-au placut fetele cu parul pana la mijloc mai ales happy

| SelfieWild a răspuns:

Mereu mi se intampla cand eram mica si mama ma ducea la coafor sa ma tund, da bine ca taiau drept.
Oricum daca vrei sa iti creasca parul mai repede incearca ca atunci cand te speli sa iti masezi parul cu ulei de ricin. Sau incearca http://www.unica.ro/ce-faci-creasca-par-repede-40698