| hundead15 a întrebat:

Salut TPU
Sunt baiat, 15 ani, par negru, ochi negri, 185, gat lung, umeri lati si sunt cam slab. In fine
Nu stiu ce sa fac daca sa ma tund foarte scurt sau nu. Sunt scurt prin parti si la spate iar sus si bretonul sunt mari (bretonul e putin sub varful nasului). In fine, de ceva timp ma tot tund in acelasi stil iar de cateva luni m-am hotarat sa las parul sa creasca pana in barba si sa ma tund doar prin parti si la spate. Ultima data cand m-am tuns ( acum aproape 2 luni ), m-am dus la alt frizer si i-am spus ceea ce spuneam si la ceilalti frizeri sa faca dar de data asta, retrdatul ala de frizer mi-a luat si din partea dreapta a capului, si a cuprins si din parul mare de sus, si din breton, iar acum nu pot sa il aranjez deloc pentru ca partea unde e par mare acum o dau pe o parte sau pe spate, iar partea de unde m-a tuns ala fara sa trebuie e asa de scurta ca sta in sus si se vede nasol rau... restul frumos si un smoc acolo ridicat. Singura metoda sa fie totul normal e sa ma tund FOARTE scurt, si sa imi creasca tot parul la acelasi nivel, in acelasi timp.Problema e ca am asteptat o gramada de timp cu nerabdare sa imi creasca iar acum mi se intampla nenorocirea asta. Mai ales ca intr-o luna e si ziua mea si nu stiu daca sa ma tund sau nu, si daca ma tund sa ma tund scurt sau sa fac la fel ca inainte...
CE SA FAC? crying

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tunde-te scurt si ai sa fii uimit de cat de bine iti va sta.

| beatrice1bea a răspuns:

TUNDE-TE SCURT! O să-ți schimbi frizura si în aceela-și timp și înfățișarea... ( da sună ciudat ) O să fi foarte surprins la cât de bine o să-și stea :**