| unameboy a întrebat:

sunt baiat si am o problema cu parul...
Sa incepem am un vartej in frunte la dreapta... cand am fost mic aveam parul afro american (sunt alb) si la varsta 6-9 ani parul sa intarit si a devenit drept. cam ciudat. tin sa mentionez ca am tipul de par tepos mai precis la spate am o coada (mica) si langa ea 2 canale (smocuri de par drepte) si as vrea sa stiu cum pot scapa de acest vartej. nu ma deranjeaza foarte mult insa pentru mine vreau sa am parul drept ca daca se uita cineva din partea dreapta vede parul ca sta pe o parte si e naspa. si cand eram mai mic mi-am ras perciunul din dreapta si acum este diferit daca o sa ma tund la chelie oare o sa fie la fel? ca cel original?
deci vreau o metota prin care sa scap de vartej nu vreau sa-l indrept cu placa sau sampon sau toate tampenile de la lo`real vreau ceva natural. cum ar fi sa ma tund la 0 sa-mi rada la rapul din cap sa creasca ca la inceput din nou. metode de astea vreau.
Si ultimul lucru, vreau sa raspunda persoane cu o varsta si care au avut un vartej sau care au nu trolli.
P. S dau funda.

7 răspunsuri:
| DenisaIonita a răspuns:

Consulta un hairstylist

| unameboy explică (pentru DenisaIonita):

Daca ma duceam la ala de ce mai faceam post aici? straight face vreau sa-mi raspundeti. mai repede straight face.

| Mocanu_Sorin-Valentin_1998 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu (vartejul pe dreapta)...nu prea cred ca daca te tunzi la 0 si lasi sa creasca se va modifica "stilul" de crestere. Eu totusi imi las bretonul mai lung( putin mai jos de nivelul sprancenelor), dar mai des dau parul in laturi (cu ambele maini deodata=> mana stanga cu partea stanga a capului si cealalta spre dreapta). Daca nu-ti place cum iti sta asa(unora le sta bine, altora nu=ca mielaughing ), ia usor cateva fire(ma refer "legaturi" nu firul in sine) si fa un fel de bretonwinking

| unameboy explică (pentru Mocanu_Sorin-Valentin_1998):

Am capul rotund -.- deci bretonul este exclus sad

| Mocanu_Sorin-Valentin_1998 a răspuns:

Unii spun ca este bine ca ai vartej. Multi isi doreschappylaughing)

| Tezzz a răspuns:

Mda si eu am acceasi problema.Tot pe partea dreapta un vartej si dupa cum spune si Mocanu nu o sa-ti creasca altfel daca te tunzi la cheliebig grin.Dar poti sa iti lasi bretonul mai lung...nu chiar pana dupa sprancene si nu o sa-ti dea dureri de cap. Cel putin eu asa ma tund.Nu am fata rotunda ca tine o am ovala dar si cu fata rotunda iti sta foarte bine cu parul lungwinking. Sunt multi care poarta asa...Dar totusi sa nu il lasi sa creasca oricum. ia-ti un model "mediu" sa zic si incearca-l BFt!

| xSlasherRo a răspuns:

Aceeasi problema big grin Vartej pe partea dreapta...