| anonim_4396 a întrebat:

Uneori in oglinda ma vad bine, alteori cu fata grasa si mare. Problema mea este ca mereu cand ma vad bine ma descurajez din 2 motive. Unul este ca in pozele mai vechi aveam fata mare si plina, deci acum nu aveam cum sa o mai "micsorez" Si al doilea motiv este ca zodia mea ca si trasaturi fizice are"Fata plina, frunte lata, sprancene bine contuare, privire patrunzatoare" Frunte lata am, privire patrunzatoare am, de ce nu as avea si o fata plina ca atunci cand ma vad nasol in oglinda? Cum pot scapa de asta. jur ca ma oboseste psihic

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ești plinuță? Dacă da, atunci fa sport ca sa îți definești corpul și vei fi mai trasa la fata.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Sunt baiat laughing Stiu ca pentru un baiat e ciudat sa imi pun problemele astea laughing Fac sala de 2 ani, am corpul bine definit. poate ar mai trebui sa dau jos un kg? Dar si in pozele vechi cand eram slab aveam fata plina si rotunda. si mama e cam la fel.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca asta e conformatia ta. Nu ar trebui sa fii complexat, eu nu cred ca e asa cum zici tu, ai tu o parere proasta despre tine, atata tot.

| cristi202 a răspuns:

Poate te ajuta citatul asta din Biblie: "Femeia frumoasa si fara minte e ca un inel de aur pus in ritul unui porc". Adica: degeaba ai avea trasaturi ale corpului, ale fetei perfecte, de nu ai avea minte. Ar trebui sa intelegi ca, dincolo de ambalajul corpului ce il ai, ceea ce conteaza cel mai mult e ce se afla in el, acel sufletel care cred ca are destula frumusete incit sa te bucuri de el. Am cunsocut fete frumoase si "sterse", pentru ca aveau sufletul gol, si am cunoscut si fete uritele si cu suflet mare, si nici nu se baga in seama ca nu aratau prea bine. Prima mea prietena asa a fost, desi era considerata de altii urita, avea un suflet asa de mare incit m-a cucerit cu el.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Sunt baiat laughing) cred ca auto corector-ul de pe TPU are o vina. Acum am observat cum e intrebarea, desi eu am scris-o un pic diferit.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

E valabil si pentru baieti ce am zis. Maistrul de la profesionala de la care am invatat meserie, avea si el o vorba: "Degeaba ai muschi, daca nu ai minte". Cu mintea poti misca ce nu vei putea misca niciodata cu muschii. Deci observa ca din nou accentul e pus pe interior, nu pe ce se vede

| paky112 a răspuns:

Eu cred ca tu iti induci acele ganduri. Ti-a spus cineva ca ai fata prea grasa? Tind sa cred ca singura care are aceasta parere esti tu.happy Ce poti face: sa incerci sa mananci mai sanatos, mai multe legume, sa bei multa apa (poate ceea ce iti cauzeaza aceasta problema este retentia de apa, datorita faptului ca nu te hidratezi corespunzator, trebuie minim 2 l de apa pe zi) si nu in ultimul rand sa predomine la tine gandul ca esti frumoasa, asa cum esti tu, pe mine una "perfectiunea" dupa care toti alearga ma lasa rece, mai mult apreceiz pe cineva care stie ca e imperfect si se iubeste asa cum e. Succes si bucura-te de viata, esti tanara. Daca nu acum, atunci cand?

| Mariamma1 a răspuns:

Uite care e treaba, tu trebuie sa te simți bine în corpul tău. Așa eram și eu. Mă vedeam urâtă, grasa eram poate chiar mai rău ca tine. Dar nu trebuie sa gândești așa. Fiecare e frumos în felul lui. Tu ești frumoasa în felul tău! Nu trebuie sa slăbești sa te placa cineva sau sa iei medicamente, trebuie doar sa te placi tu în corpul tău!

| anonim_4396 explică (pentru Mariamma1):

SUNT BAIATT rolling on the floor)) Multumesc frumos, oricum laughing