| Bla50013 a întrebat:

Salut, TPU.
Va rog să nu mă judecaţi. Am 14 ani si pana acum ba mă tundea un vecin, ba un amic etc, dar maine o sa merg la frizerie pentru prima data. Deci. nu stiu cum se va proceda? Adica ma intreaba frizerul cum vreau sa ma tund? Sau imi arata un "catalog" si ma pune sa aleg un model de tunsoare? Va rog sa nu radeti de mine.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Îi spui sa te tunda cu masina ori numarul 2 ori 3, daca te tunde cu 1 este prea scurt daca tie i ti va placea e ok e vara si va creste repede.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Te intreaba, iar tu ii explici. In unele frizerii mai sunt si poze cu tunsori.

| florin926481f a răspuns:

Te intreaba cum vrei sa te tunda, de exemplu ii spui ca vrei cu 1 pierdut(in parti) si sus sa iti ia jumatate sau sa lase asa. Oricum daca o sa te duci la acelasi frizer o sa iti cam dai seama cum tunde si o sa stii exact cum sa-i zici.

| Design2021 a răspuns:

Sau ii poti spune ca te lasi pe mana lui, si sa iti zica el cum crede ca ar fi ok, va consultati impreuna.