| Nimeni2323213 a întrebat:

Vreau raspuns urgent! Deci, eu vreau mult o bluza de la un magazin (nu dau nume), dar ideea e ca nu o pot avea, la inceput mama ma lasa dar acum nu ma mai lasa. Ieri am fost la un mall dintr-un oras unde e acel magazin, insa nu era colectia aceea in magazin. Am intrebat un angajat si a zis ca este la un alt mall din respectivul oras, dar parintii mei nu au mers pe pretextul ca nu vor sa se piarda prin acel oras (exista waze.) Ma rog, ajung acasa, dau comanda pe net, nestiind ce marime sa iau, iau una care credeam eu ca mi-ar veni. Ma rog, in timp ce dadeam comanda o intrebam pe mama ce marime sa iau dar efectiv nu raspunde..Ma rog, dau comanda, ii zic lui mama ce marime am luat si incepe sa zica ca e mica, zic ok, anulez eu comanda, cand colo nu merge, le scriu mesaj si imi zic ca atunci cand vine curierul pot anula pachetul, ii zic mamei si incepe sa zica ca,,da, ca dau eu banii pe prostiiile tale iar." sau ceva de genu, adica practic nu e de acord sa mai dau comanda. Niște sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așteaptă o zi, două și vorbește cu mama ta, poate o faci să se răzgândească.
Spune-i că mai bine mergi la magazin și o probezi înainte să o cumperi, și așa nu mai dă nimeni banii pe "prostii", pentru că bluza o să îți vină bine.
Se descurcă în orașe mai mari și adolescenții de 14–15 ani, trebuie să se descurce și părinții tăi, serios acum.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai? Si cît costă bluza aceea de mama ta nu vrea sa ti o cumpere?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai da comanda. Ia ti haine care stii sigur ca iti vin

| Andreeush a răspuns:

Prea dai importanță unei bluze, ar trebui să ții mai mult cont de ce zice mama ta.
Până vei fi pe banii tăi va trebui să respecți ce îți zic părinții tăi.

| GouDidodino a răspuns:

Pune osul la munca si poti face ce doresti pe banii tai

| idkkkkkk a răspuns (pentru GouDidodino):

Pai poate n are varsta necesara sa lucreze?‍♀️

| GouDidodino a răspuns (pentru idkkkkkk):

Posibil, atunci sa nu mai facă mofturi

| christine99 a răspuns:

E o bucata de zdreanta, ce atata conversatie. O sa iti cumperi haine cand va fi si mama ta de acord pentru ca sunt banii ei sau ai tatalui tau si nu cad din cer, mama ta nu are intentii rele, sunt sigura ca ti-ar lua si o suta de haine daca ar putea, respect-o mai mult.

| idkkkkkk a răspuns:

Idk