| Mateescu_Dragoș_1996_G7y9 a întrebat:

Vreau sa aud niste pareri legate de vestimentatie! Multi barbati se simt atrasi (cel putin din punct de vedere sexual) de o femeie imbracata provocator. Fara sa o cunoasca sau sa discute ceva cu ea in prealabil, vor simti un oarecare impuls sexual atunci cand o vor vedea imbracata sexy! Curiozitatea mea este urmatoarea: exista costumatii masculine care sa starneasca oarecare atractie sexuala unei femei (aici includ si accesoriile, parfumul, tunsoarea si chiar conditia fizica). Insa in pricipal ma intereseaza vestimentatia! Astept raspunsuri constructive referitoare la subiect!

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

În primul rând, va trebui să te gândești ce fel de femei dorești să atragi, în funcție de asta vei putea să-ți consulți garderoba și să te hotărăști ce să alegi. Sunt femei, tinere mai bine spus, care preferă acei bad boys cu șalvari, adidași în culori țipătoare, ochelari și lanțuri mari, tatuaje și așa mai departe. Nu știu dacă sunt atrase din punct de vedere sexual ori doar pentru că sunt considerate "cool".

La polul opus există femeile acelea cărora li se topesc picioarele după bărbații în uniformă/costum, asociind acele haine cu o profesie de șef, director sau ceva asemănător, ceea ce le stârnește și mai mult interesul dat fiind faptul că, după părerea mea, femeile se trag din vulpi :]].

Mai la vest (că tot am început acest joc de cuvinte :]]) sunt femeile ce preferă bărbații sportivi ce le stârnesc atracția sexuală imediat ce îi văd îmbrăcați în haine sport asociate poate și cu ceea ce practică. Tot aici intră și dansatorii sau practicanții de arte marțiale, de ce nu? Un tricou mulat, o pereche de pantaloni scuți care să-ți evidențieze picioarele bine lucrate cu care ai câștigat la maraton și o sticlă cu apă din care să bei cu poftă după un antrenament intens poate face furori.

Spre est sunt femeile simple sau mai bine spus, femeile ce preferă bărbații simpli. Nu vreau să generalizez foarte mult, dar din experiență am observat că femeile cu o oarecare bază, nu neapărat materială, ce întruchipează standardele de frumusețe pentru anumiți bărbați, îi preferă pe cei simpli, ascunși după o pereche de ochelari și un laptop ce mereu vin cu o glumă bună la momentul potrivit și au o figură comună ce nu atrage atenția atunci când ies pe stradă. Felul în care acești băieți ar arăta cu părul aranjat, la sacou cu pantofi lăcuiți și fără ochelari provoacă în mintea femeilor o orgie de gânduri desprinse din imaginața lor atât de perversă.

În realitate există mult mai multe tipuri de femei, dar am enumerat doar câteva.
Concluzia e că în centrul acestei sfere se află câte puțin din toate.

Dar, o cămașă care să cadă bine pe un bărbat și o vestă/sacou nu cred că ar da greș cu nicio femeie. Există doar câteva detalii care fac diferența cum ar fi mânecile ce dau mult mai bine dacă sunt suflecate evidențiind brațele lucrate, iar persoana în cauză poartă eventual și un ceas. Referitor la costum, unul în stil vintage face mult mai multe furori decât unul simplu, negru, de înmormântare (asta dacă nu cumva ești un James Bond, iar costumul îți vine foarte bine). Cravatele ascot dau un aer de aristocrat și creează un efect frumos mai ales dacă sunt alese bine din punct de vedere cromatic.
Alegerea hainelor pe măsura ta este foarte importantă. Nu purta pantaloni prea largi sau prea stâmți și fii foarte atent la felul în care se văd aceștia de la spate, mai ales în zona posteriorului dacă dorești să stârnești ceva precum David Beckham. Alege hainele potrivite fizicului tău, nu purta iteme ce nu te avantajează, femeile nu îi apreciază pe cei ce încearcă să pară cool deși nu sunt, miros imediat și critică dur. Contează mult și postura, dacă ești înalt, nu sta cocoșat, pantofii mereu să fie curați, părul aranjat și zâmbetul la purtător. Ținuta trebuie să fie însoțită și de un comportament pe măsură.

Succes!

4 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Hmm din punctul meu de vedere un băiat care are un fund proeminent şi pantaloni mai mulaţi arată foarte bine şi e foarte atractv. Bine, dacă eşti foarte slab arată ca naiba.
La fel dacă ai muşchi merge un tricou/bluză mai pe corp.
Ca accesorii, un ceas ar merge, o pereche de ochelari de soare în piept, lanţ de aur (ştiuu, descriu mai mult un cocalar dar nah asta e realitatea) şi or mai fi.

| AleexisViol3t a răspuns:

Mie mi se par atractivi baietii care sunt îmbrăcați sport, cu tricouri usor mulate care sa le scoată in evidență mușchii, dar si băieții îmbrăcați in costum, cu un ceas frumos la mana

| VictorCti1234 a răspuns:

Raspuns.