| InSideOutYT a întrebat:

Vreau sa îmi spuneți dacă îmi pot face parul creț.
Sunt băiat și mi s-a spus ca mi-ar sta super bine dacă m-as face creț.
Îmi puteți spune dacă exista un ulei care încreteste parul sau ceva. Ca m-am uitat pe yt și am văzut cum își răsucesc niște șuvițe din par și nu vreau asa sa ma chinui.
Deci dacă știți ceva despre un ulei sau ceva poate sa fie și permanent și nonpermanent.
App am 16 ani.
Mulțumesc anticipat!
Coronita

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista ulei care increteste parul si nici tratamente, exista o procedura cu bigudiuri si solutie speciala, care iti face asta.
Stie mama ta, se purta pe vremuri, cand femeile isi faceau parul precum oile, si se chema pur si simplu "permanent".
Nu se mai poarta demult asa ceva, iar la baieti arata graznic.
In orice caz, daca tu esti cel din poza de la avatar, tin sa-ti spun ca iti sta foarte bine, asa cum esti acum.

Si ca sa intelegi, uita-te aici la Bradley Cooper cum este cu parul cret si cu parul "lins" si elegant:
http://apropomagazin.md/......ok-inedit/

| Marbea a răspuns:

Nu exista solutii minune. Exista doar permanent la coafor cu o solutie speciala dar nu recomand pentru ca distruge parul, sta bine doar in prima faza, asa ca stai cuminte! Il poti ajuta folosind sampoane care inmoaie parul si apoi sa strangi suvitele tare in pumn, dar asta daca parul tau are tendinta de ondulare, daca e drept nu merge, doar sa-ti pui vestitele moate de pe vremuri care sunt un fel de bigudiuri foarte subtiri sau sa faci din hartie niste suluri mici pe care sa le rulezi pe suvite subtiri de par si le prinzi cu ata, asa procedam eu in tinerete si statea cret.

| MayongoStamly20 a răspuns:

Nu exista nici un ulei, mergi la salon si ti l fac acolo cu biguduri, dai cu mult fixativ ca sa stea