| Adeniy a întrebat:

Vreau sa va intreb si eu ceva.Eu dimineata mananc de obicei paine prajita neagra cu lapte. Daca pe felia de paine prajita neagra adaug un varf de lingura de miere ingrasa? Si daca mananc 2, 3 nuci amestecate cu o lingura de miere ingrasa?

Răspuns Câştigător
| Genessis a răspuns:

Nu,cum sa ingrasa.Bine,daca mananci mai mult decat zici, da, dar asa e foarte bine.Numai sa nu faci abuz.
Stii, nu e nimic pe lumea asta care sa nu ingrasa, dar daca mananci calculat nu este nimic.

5 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu ii suport pe astia care intreaba ca daca mananca un anumit produs alimentar ingrasa. Cam toate mancarurile ingrasa daca vrei sa nu mai fi balon ci sa fi bat atunci nu mai baga in tine mancare. De ce sunteti obsedati de greutate?
Eu una am fost si mai slaba si mai grasa dar tot frumoasa m-am considerat. Nu conteaza daca ai cu un kg mai mult sau mai putin important e sa nu treci suta si sa ajungi la 200.
Eu consider ca oameni cu greutatea ideala sunt mai ok dar nu conteaza daca nu esti fotomodel.

| adyy95 a răspuns:

Nu mierea in cantitati moderate cum zici tu aici nu ingrasa, si da 2-3 nuci pe zi sunt necesare pentru continutul de uleiuri esentiale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea nu ingrasa. In schimb, iti poate face pofta de mincare. Mierea este foarte sanatoasa si recomand chiar mai mult decit "un virf de lingura".
2-3 nuci pe zi nu strica.

| Katoky a răspuns:

Nu ingrasa! Dar sa mananci cat ai zis tu daca mananci mult s-ar putea sa ingrase.Succesc! Funda? pls

| Erskine a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi constienta ca micul dejun e cea mai importanta masa a zilei! Nu o sa ingrase daca mananci in cantitati moderate! Poti incerca si altceva! Legume multe, fructe multe, batoane cu fibre, ou ( nu mai mult de 2 si fierte ), iaurt simplu, gris cu lapte, fructe uscate, teleam ( 1-2 felii )! Sper ca te-am ajutat!