| Alinaaacv a întrebat:

Salut tuturor, sunt inca la liceu in clasa a 12 a si vreau sa urmez cariera de designer vestimentar si sa-mi deschid propriul atelier de haine (dispun de bani).
Credeți ca merita?
Si ce cursuri trebuie sa urmez sa ajung designer vestimentar?
Si cum pot sa devin cunoscut?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Academia de arte plastice.
3. Reclamă.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Croitor, zici?
Depinde unde il deschizi, si ce prezinti.
Daca imi rectifici si mie cativa craci de blugi, ai deja un client. Dar daca visezi avioane... Nu stiu ce piata ai, mai ales ca necunoscut.

| zurick a răspuns:

1.Poate că da, poate că nu, dar la finalul zilei, mai bine să nu regreți că nu ai încercat.
2. Facultate
3.Te promovezi, social media la greu, poți începe de când începi facultatea si să vorbești despre visul tău, ce înveți acolo etc

| dinaprilie a răspuns:

Merita! Ca o regula simpla. Ca sa faci bani iti trebuie bani. Si de aici poti sa extrapolezi ( bani pentru investit in tine, in afacere etc ).

| nyoentox2002 a răspuns:

Am fost la Iași în vizita la facultate și era profil de Designer Vestimentar, trebuie sa ai minim 6 la bac și 7 ca să intri la buget parca

Răspuns utilizator avertizat
| Plușica123 a răspuns:

Merita!
Pentru a fi cunoscut trebuie sa ai creați foarte frumoase pentru a fi recomandat mai departe.La fel și cusăturile, materialul deci in concluzie totul trebuie sa fie perfect pentru a primi o recomandare pe mai departe.