| XiaomiKWS a întrebat:

Salut! Vechii mei blugi au W34 L33 și pe internet am găsit blugi mișto care au marimile 32, 33, 34, 35.
Care mărime se alege de la vechii blugi W sau L?
Nu știu ce nr să aleg

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

W - waist - este in engleza si inseamna talie, deci daca ai avut la talie 34 si iti erau buni, ia tot la fel.

L - inseamna lungimea, care se masoara de dintre picioare si pana jos, deci lungimea piciorului.

Cind vezi W 34 si L 32 se refera la masuratori precise.

Ce ai inteles tu, acolo este vorba de alte masuri notate cu Litere, dar ai S, M, L etc
M masura notata cu litera, ar fi pe undeva la W 34.

Cifrele alea 34 sau 33 is in inchi, deci talie 34 inch si lungime 33 inch.

W este talia dar se masoara doara pe jumate, deci cu pantaloni asezati pe pat, masa etc, inchisi, asa se masoara, deci nu masori de jur imprejur, asa daca masori de jur imprejur o sa ai dublu lui W34, undeva la 68 inch.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masurile NU se potrivesc din cauza modelului.
Trebuie s aprobezi ca sa stii ce cumperi.

| sierra1 a răspuns:

Ambele xiaomi mamă, ambele

| ArseneIrina a răspuns:

Daca gasesti o singura cifra, se refera la waist, drept urmare W34 = 34