| An0nim0000 a întrebat:

Salut! Vreau sa imi cumpar un corset modelator, dar as vrea sa stiu cam cât timp dureaza pana la formarea taliei. Stiu ca nu tine prea mult dar știu și ca intr-un final o sa se formeze si o sa tina o saptamana sau asa ceva. Mersi!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corsetele iti modelau talia in trecut deoarece se purtau de la pubertate si in fiecare zi. Dacă ai trecut de pubertate si porti un corset te va ajuta, cum ai spus tu, temporar. Nu o sa se mai modeleze daca oasele sunt deja complet formate.
Din punctul meu de vedere e mai bine sa faci sport si sa manânci sănătos pentru rezultate permanente, decât să pierzi bani pe un corset

| Nouvel a răspuns:

Nu corsetul iti formeaza talia ci dieta.