| oldschool1999 a întrebat:

Salut, vreau sa imi dau gauri in lobul urechii pentru a-mi pune cercei, ce fel de ac recomandati? Unii imi recomanda branula gri, altii pe cea roz si habar n-am (mi le dau singur)

Răspuns Câştigător
| artemis750 a răspuns:

Branula roz e mai ok. happy Mi-am dat și eu cam 3 găuri singură și tot branulă roz am folosit.
Baftă!

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Eu recomand sa mergi la un salon de piercing ca sa nu te trezesti cu infectii si alte suprize.

| oldschool1999 explică (pentru Wr3nch):

Nu vreau sa merg la salon pentru un pierce asa simplu de dat, și sunt conștient de ce trebuie sa fac, dezinfectare etc

| Killa3463 a răspuns:

Recomand un salon sau o bijuterie unde îți da gaura pe loc.

| artemis750 a răspuns (pentru Killa3463):

Nu mergeți la bijuterii pentru a vă face găuri în urechi! Pistoalele cu care se dau găurile, nu pot fi sterilizate!

| Vaicedilema a răspuns:

Cred că și doctorul tău de familie poate să facă asta. Dacă face și la copii mici nu cred că o să plângi prea mult. Dacă nu mergi la un salon specializat în așa ceva și grijă să nu fie refolosită unealta pe care o folosește.