| Roxytza_1134 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o placa de par si nu stiu care sa o cumpar. Adica nici nu stiu care e temperatura potrivita ca sa nu arda parul...mentionez ca nu am parul extrem de cret, ci doar ondulat

Răspuns Câştigător
| HoneyBii a răspuns:

Eu am Remington
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:39&biw=1280&bih=554 este foarte buna:)
si cred ca pentru tine temperatura ideala este 200 de grade
si poti sa folosesti spray de protectie eu am syoss.Este foarte bun
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0
Pa pa>:D

4 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Placa mea este de la Joia Professional Thermo Ceramic si sunt foarte multumita de ea. Temperatura este deja setata astfel incat sa nu iti arda parul. Dar trebuie neaparat sa folosesti un spray impotriva arderii parului inainte sa te intinzi la par. Cel pe care il folosesc eu este de la WELLA si se numeste High Hair. Sper ca te-am ajutat.:*

| PufiCiufi a răspuns:

Nu iti cumpara orice fel de tip de placa iti arde parul til deterioreaza si varfurile o sa arate groaznic

| EsarfaRozZ a răspuns:

Eu am o placa Remington si este foarte buna. are reglator de temperatura, nu iti pune teperatura nici la maxim, nici la minim si incearca sa folosesti un spray sau ser protector la caldura.

si apropo de ce au spus fetele mai sus: nu exista placa care sa nu arda parul, nu puteti spune ca placa voastra nu arde deloc parul. nu il arde, pentru ca folositi produse pentru a evita acest lucru. ganditi`va ca sunt doua placi din ceramica fooarte incinse care va preseaza suvita de par. nu are cum sa nu arda deloc parul. dar cu folosirea unor produse, puteti evita acest lucru neplacut.

sper ca ti-am fost de folos!

bye:*

| Swe3tyGirL a răspuns:

Am si eu placa de la BaByliss...si sunt multumita de ea foarte mult...nu arde deloc parul eu o am de 2 ani si parul nu mi-e ars deloc