| Rosu_Cristi_1982 a întrebat:

Salutare, am o intrebare, cat de mari o sa-mi fie dreadurile tinand cont ca am parul de 14-16 cm?

5 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

N-o să fie prea mari, eu aș zice să-ți mai lași părul să crească.

| Rosu_Cristi_1982 explică (pentru deeeaqq):

Caaat, astept de 1 an si jumatate si nu stiu ce sa fac

| deeeaqq a răspuns (pentru Rosu_Cristi_1982):

Sincer, nu știu să-ți spun cât, dar dacă ți le faci acum nu o să iasă chiar atât de mari și o să-ți stea nașpa. ( gen cum îi stă tipei ăsteia : https://imgur.com/a/qB5Rp7n )

| pinkyypromise a răspuns:

Vor fi foarte scurte. Iti poti cumpara eventual niste extensii, cum se procedeaza de obicei pentru a avea dreaduri lungi.
Sau mai e o modalitate de a-ti forma natural dreadurile, fara sa faci absolut nimic, insa rezultatele vor aparea dupa cam 2 ani, si intre timp iti va mai creste parul, Daca te intereseaza procedura, tot ce trebuie sa faci e sa iti mentii parul curat, spalandu-l cu sampon si atat, fara balsam, fiindca acela inmoaie parul si pentru a forma dreadurie iti trebuie efectul opus. Nu ai voie sa te piepteni in tot acest timp. din când in când trebuie sa-ti mai separi parul, pentru a se incalci pe sectiuni. Totusi, nu recomand aceasta tehnica, fiindca parul tau va arata cam dubios si murdar pana se vor observa dreadurile.

| MATRiXRIDER a răspuns:

O sa se reduca in lungime cam la jumate, iubita mea si alti prieteni si-au facut si am vazut la toti la fel, si cine le-a facut asa au zis, dar creste el, nu-i baiwinking