| NYØ2002 a întrebat:

Am o mica mare problema! Sunt brunet creol si nu imi place vreau sa fiu mai deschis sa am o culoare ok ca sa fiu acceptat in societate, nu sunt tigan dar multi fac glume pe seama mea, ma fac in multe feluri.
Sunt creme de albire al tenului care nu se observa? Nu vreau fond de ten ca se cunoaste si zice toata lumea ca sunt gay sau daca nu niste tratamente naturiste care dau rezultate. Parintii mei sunt mai deschisi la culoare si vreau si eu sa fiu deschis ca zic multi ca sunt adoptat.
S-au o fi din cauza soarelui ca vara stau mult in soare? Si daca folosesc crema Antibronz primavara cu timpul o sa fiu mai deschis?(asta e singura mea speranta ca asa a spus maica-mea sa astept pana la 20 si ceva de ani.),

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista creme, tinturi, tratamente sau descantece, de albire a tenului sau pielii!
Nu ptem schimba culoarea pielii cu care ne nastem, cu aceea murim, pentru ca, pigmentul pielii nu poate fii modificat, dar comportametul si vocabularul tau, pot fii.
Cum iti place sa vorbesti urat si sa injurii, nici nu ma mir de ce oamenii et asociaza tiganilor.
Schimba-ti vocabularul si comportamentul, si oamenii isi vor schimba atitudinea fata de tine.

Daca tu crezi ca statul la soare te inegreste mai tare, nu mai sta deloc, macar te pastrezi creol, nu negru.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci, nici o cremă din lume nu îți va deschide tenul.
Acceptă-te așa cum ești.

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Pai am auzit ca ma pot deschide cu timpul daca ma feresc de soare si folosesc crema Antibronz cand se incalzeste.Si parintii mei sunt bruneti.Mama e mai deschisa un pic ca taicameo pentru ca mama mamei(mamaia)e alba ca laptele si bunelmeo e mai bronzat.Maicamea cica cand era mica era mai inchisa la culoare decat sunt eu acum si imi spune ca ma pot albi si eu cu timpul. Facebook-ul mamei-Geanina Lorent
Facebook-ul lui taicamea-Tony Lorent
Al meu: Gabriel Antonio
Daca nu gasesti cauta filtrate-oras Husi

Taicameo are fotografii cu orga, eu am o fotografie cu parul ridicat pe spate si maicamea o gasesti din prima.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru NYØ2002):

E una din Germania parca, care s-a automutilat, si-a tras niste silicoane enorme si din alba s-a facut neagra. Practic avea pielea foarte deschisa la culoare si cu niste injectii pielea i-a devenit neagra, asa a considerat dansa. Deci daca exista asa ceva sa te faci din alb negru probabil ca exista si invers dar nu cred ca la noi in tara si nu cred ca e ieftin. Caut-o pe google sau pe Youtube, o cheama Martina Big. A fost si la Acces Direct acum cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa intelegi ca e problema lor nu a ta tu esti un om de calitate ei sunt... happy ignorai. Sau spunale/spune-i asa tu esti alb fiindca te ai dat cu smegma de la poola ta, pamantul negru e mai frumos ca cel galben trebuie sa ii domini altfel vei avea probleme ei asta si urmaresc ca sa te afecteze emotional sa o dai in altele.sau spunale ca cioara e mai desteapta ca voi si traieste dublu.
Sunt psihopati sau prosti nu imi dau seama sunt programati de la nastere asa, astea trebuiau omorati la maternitate laughing
Nu te mai gandi deloc la chestia asta fiindca o vei da in nebunie ei au vazut un punct sensibil si exact acolo atata sa te faca sa te simti prost ti as da niste idei da nu e ok asta ar insemna sa fiu si eu ca ei laughing trage concluzia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc foarte multi asa ca tine, de regula au radacini din Oltenia., Muntenia (Sud)., este un stereotip.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti mulatru nu esti creol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiganii de acolo sunt violenti si de aia se iau si de tine chiar daca tu esti altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate sabia la ei! laughing Incearca miserupism (pe asta il poti lua cu tona, se aplica ziua si naoptea - dupa caz ) si autoironie daca e cazul. Nu o mai lua personal, copiii si adolescentii se leaga de tot felul de trasaturi si caracteristici care peste ani e posibil sa le vezi cu alti ochi daca te indepartezi de parerile altora. Nu e nimic inneregula cu pielea ta, nu iti bate capul sa o schimbi.
Nu trebuie sa te compari cu nimeni, nici macar cu parintii sau fratii tai (fie ei gemeni!). Suntem diferiti din atatea puncte de vedere.
Foloseste crema spf 50 o data la 2 ore, in sezonul cald, atunci cand te expui la soare si indicele uv e mai mare de 3, o sa te bronzezi dar o sa iti protejezi pielea de o parte din efectele nocive ale soarelui.

| Andra9pk a răspuns:

Sunt anumite proceduri cosmetice care mai "albesc" tenul ..de fapt il lumineaza mai mult.
Oricum..lasa-te asa. Pe altii ii vezi ca rup solarele doar ca sa prinda si ei putina culoare...
Esti ok asa cum esti. Nu ar trebui sa te intereseze parerea altora despre tine. Tu cum te consideri? Te consideri ca arati de etnie roma? Le dai dreptate?
Tu trebuie sa te placi si sa te accepti in primul rand. Oamenii sunt rai, rad si fac glume de cand lumea pe seama altora...nu esti primul si nici ultimul.
Conteaza caracterul tau, personalitatea nu culoarea pe care o ai.
Si vrei sa iti zic ceva? Fetelor le plac tipii creoli. Nu "fug" de ei. Ai vazut cazuri? Ce bunaciuni au langa ei? laughing

| giorgefierarul a răspuns:

Da te-ai gandit vreodata sa faci baie in clor. Ca asa ar trebui sa iasa culoarea de tot.

| BoldRoxana18 a răspuns:

Nu mai da atentie la ce spun alti? din cate stiu eu nu exista asa creme doar ceva operati? in plus de ce ai vrea sa faci asa ceva? Nu te lua dupa turma? poti mai mult de atat?
? parerea mea e ca băieti creoli sunt cei mai draguti?