| NYØ2002 a întrebat:

Am o problema! Am parul ondulat si gras, adica e ca o matura, as vrea sa am si eu o frizura ca ceilalati cu parul dat peste cap. Daca imi fac un tratament cu Keratina semipermanent o sa am parul lins si drept cum vreau eu? Si pentru parul mediu cam cat m-ar costa? Pana acum il am pana la frunte si il mai las putin sa creasca maxim pana la nas?

4 răspunsuri:
| asuari a răspuns:

Îndreptarea cu keratină semipermanent e o soluție, dar da, destul de costisitoare pentru ca nu o faci o singura data și gata. Trebuie repetată procedura după un anumit timp. Dacă nu o faci parul tău o sa arate și mai groaznic decât acum.
Dacă e pana la frunte nu e mediu, ci scurt. Te costă în jur de 150-200 lei. M-am documentat pe net și prețurile cam așa sunt. Ce zici? Uite, eu zic sa încerci altceva. Acceptă-te. Lasă gândurile rele departe. Ai un par frumos. Mai ales ca ești băiat (așa presupun după numele de utilizator) cu parul ondulat! Nu toată lumea îl are așa. Arată in stadiul asta pentru ca nu-l îngrijești cum trebuie. E mai ieftin dacă îți iei niște produse speciale destinate pentru padul ondulat și le folosești. Așa e ideal! Sunt sigura ca după o sa arate mult mai bine decât acum. Hei, eu bănuiesc ca e superb. Tare mult mi-aș dori și eu un pe ondulat.

| NYØ2002 explică (pentru asuari):

Eu pot sa folosesc ce sampon as folosi ca tot parul asta il am, macar de ar sta dar nu imi sta. Parul meu nu e ondulat cum crezi tu! Pe deasupra e si gras, e urât.Am cumparat sampon special si ulei de par dar degeaba, nu gasesc pozitia de aranjare al parului, daca vrei iti dau Facebook-ul meu sa iti trimit poze.Gabriel Antonio, oras Husi, fan Ian&Azteca etc(La bio)

| NYØ2002 explică (pentru asuari):

Multi mi-au spus că am părul des! Eu nu inteleg ce inseamnă! Mare? Mult? Nu inteleg? Imi creste mai multe fire pe un loc?

| asuari a răspuns (pentru NYØ2002):

Însemna ca e mult. Mergi la un salon și vezi ce îți zice. Sunt mai multe procedee prim care poate sa ti-l subțieze. De obicei se folosește o foarfeca n-ai ciudățică și îți taie "surplusul"