| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o problema:Nu stiu ce haine sa imi cumpar si pe ce site-uri.Caut haine la moda nici chiar cum poarta chinezii, pantalonii jos pana sub puță.Am instalat Pinterest si am vazut niste haine misto dar nu stiu cum sa le caut. Spuneti-mi si mie un site smecher dar nici chiar scump. Vreau sa strang 1000 -1200 de lei sa imi iau. AM 17 ani, 1, 70 inaltime si intre 66-70kg.

Apropo ochelari Anticringe unde gasesc?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| devilshelp a răspuns:

Pai stai sa le luam pe rand. Cu banii aia banuiesc ca vrei sa iti refaci toata garderoba, deci ar trebui sa ai un stil precis in minte. Cel mai indicat ar fi sa iti creezi un panou pe Pinterest cu outfit-urile care iti plac si sa vezi care e elementul comun in toate (poate sa fie un anumit tip de pantaloni, un tricou cu o culoare anume etc), dar important e sa stii ce vrei pentru ca de obicei atunci cand intrii pe un site ajungi sa uiti de ce iti impusesei sa cumperi si te lasi dus de val, iar la final nu iti iei nimic din ce planuisei si asa ajungi sa nu ai in ce sa te imbraci. Asculta-ma, sunt fata si sunt vinovata de acelasi lucru laughing
Cel mai bine ar fi sa mergi la magazine in viata reala pentru ca asa poti sa simti materialul, sa probezi si sa iti faci o idee de culorile in care iti sta bine. Cumperi cateva articole care iti plac foarte mult (sa fie articole de baza, nu din alea cu care poti face un singur outfit, pentru ca asa ajungi din nou la punctul initial). Sa zicem ca iti iei maxim 5 articole, pot sa fie accesorii, pantaloni, tricouri etc. Ajungi acasa, le probezi, vezi cu ce ar veni bine de la tine din dulap si iti dai seama de ce iti mai trebuie. Daca de exemplu vrei un accesoriu specific pe care nu il poti gasi in magazinele normale (h&m, bershka, pull&bear etc) atunci poti intra pe site-uri care sa aiba recenzii bune si sa cauti
Si o sa iti zic si de ce nu ar trebui sa iei hainele de pe net. Nu esti sigur de material si de marime. Gandeste-te sa iti iei un ditamai pachetul cu hanorace, blugi, de toate si sa iti vina doar jumatate. Ar fi o bataie de cap sa le returnezi si sa recuperezi banii. Daca mai vrei informatii trimite-mi in privat cum te cheama pe o retea de socializare si putem vorbi acolo pentru ca asta e un subiect care ma intereseaza laughing

| NYØ2002 explică (pentru devilshelp):

Ma cheama Gabriel Antonio si sunt din Husi. Apropo exista si marime Grafica

| devilshelp a răspuns (pentru NYØ2002):

Cum crezi tu ca e mai bine, eu iti dadeam doar un sfat ca sa fii sigur de ce cumperi. Magazinele vrei sa fie romanesti sau pot fi si straine? Pentru ca daca e ok sa fie din alte tari poti sa gasesti pe Youtube hauls cu haine de baieti si scrie in descriere site-ul. Pentru ca din cate stiu aici nu pot sa scriu nume de site-uri pentru ca mi se sterge comentariul

| NYØ2002 explică (pentru devilshelp):

Caut din romania.Am vrut sa imi iau de pe Site-ul Sportdirect dar nu gasesc blugi de care vreau eu si altele.Si e greu sa caut ca e in engleza