| 69CarpeDiem a întrebat:

Salutare baieti!
Voi cum va descurcati cu aranjarea parului? La mine nu mai este asa maleabil cum era acum ceva timp, folosindu-ma doar de feon il aranjam cum imi dorea inima, avand un aspect placut.
Acum, pur si simplu nu mai pot face asta, pentru a arata cat de cat decent folosesc o perie electrica si ma chinui chiar si 10 minute pentru a-i da o forma.
Sa nu mai zic ca trebuie sa folosesc si ceara.

Eu zic ca gresesc in alegerea samponului, firele rebele sunt de acolo.
De asemenea, produsul pe care-l folosesc cand aranjez, ceara aia de par ajuta ce-i drept, dar nu mai e asa placut la atingere si pare asa fortat, nu stiu cum sa explic.
Si faptul ca folosesc peria aia...cred ca l-am stricat... astept pareri.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Părerea mea este să-l pui pe bigudiuri.

| MarianWLF a răspuns:

Nu folosi perie electrica, doar feon, cumpara-ti unul ceramic si ionic, o sa vezi diferenta, inainte sa il faci cu feonul, sterge-l bine trebuie sa fie doar umed. Din ce spune userul hades ca "sigur esti baiat", in toate frizeriile se foloseste feon, dupa capul lui inseamna ca toti suntem fete, daca se tunde periuta e problema lui. Poti incerca dupa ce il aranjezi, fixativ, cel mai bun e de la syoss, eu il folosesc pe cel verde cu putere 5 maxima, dar eu am parul foarte moale, tie poate nu ti-ar trebuie chiar asa puternic, dar oricum din gama aia, cele de la taft sunt de tot rasul iti dau aspect nespalat si lipicios, si nu uita, fixativul nu il dai de aproape, cat mai de la distanta poti, si putin ca sa il poti modela, apoi mai adaugi daca e nevoie pentru fixare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este bine, este remarcabil, este de felicitat că te preocupă înfățișarea ta fizică, sper că și celelalte aspecte, ținuta, hainele, pantofi, și lenjeria intimă. Un păr aranjat arată că te respecți, că îi respecți pe ceilalți. O perie nu poate să strice firele de păr doar dacă este foarte aspră. Aranjarea cu ceară este mai potrivită când ești artist pe scenă, dacă ai un eveniment social mai deosebit, în familie sau înafara ei. Dacă prietena dorește să te mângâie pe păr, și dă de ceara aceea, nu o să fie prea încântată. Dar mai nou la malluri este câte un coafor stilist care se ocupă și de frizurile bărbătești, sau un frizer bun îți poate recomanda o freză care să se potrivească cu părul tău natural, astfel încât să nu ai nevoie de o îngrijire personală excesivă.

| HadesSs a răspuns:

Sigur esti baiat?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu il aranjez. Eu ii tund din doua in doua saptamani. Doar femeile isi aranjeaza parul cu place de par. Tu? Mai rau decat o femeie. Cu oja te dai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar "feon" avea bunica in anul 1960. Noi, in anul 2019, avem uscator de par. Pe ce lume traiesti?

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Avea bunica-ta föhn in 1960?
rolling on the floor

Dupa ce ca esti prost, mai si claxonezi.

| unvecin a răspuns:

La mine e așa: mă tund scurt și n-am treabă cu aranjări speciale.

Am o vorbă: e mai important ce e sub păr.

Dacă ar trebui să pierd zilnic 10 minute din viață cu el, cu siguranță m-aș rade complet. laughing

| melodrama a răspuns:

Data viitoare da-te si cu un ruj strident

| CosminAka123 a răspuns:

Te si machezi?