| Anonimata345 a întrebat:

Salutare! Ce aș putea face la păr ca dimineața după ce mă trezesc să nu îmi fie greu să îl descălcesc sau să îl aranjez? Cum să dorm cu părul?

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

După spălarea părului, aplică un balsam sau o masca, lasă-l să actioneze cateva minute, dupa care clateste părul.
Nu freca prosopul de păr.
Lăsă 20-40 de minute ca părul tau sa se usuce.
Important este ca din părul tău sa nu mai picure apă in momentul in care incepi să îl descurci.
Pentru o descurcare mai usoara, pulverizează un spray bifazic.
După descurcare, aplică câteva pompițe de ulei de păr.
Ulterior poti sa il lasi sa se usuce natural sau să-l usuci cu feonul.

| WhiteLife a răspuns:

Hidrateaza-l bine, cu balsam si masca. Poti folosi fata se perna din satin, nu se mai electrizeaza asa rau parul.

| Eireann a răspuns:

Fata de perna din satin/ matase. Eu las Parul desfacut nosptea dar l-am tinut si impletit, eu personal nu vad mare diferenta. Poti sa cumperi un spray de descalcit pentru copii, eu mereu am unuls indemand fiindca am parul pana la talie si il chinui mult cu bucle old Hollywood.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Seara impleteste-l (si piaptana-l inainte sa-l impletesti) si dimineata, e usor sa-l despletesti si sa mai dai prin par de doua-trei ori cu peria.
Sper ca ti-am fost de ajutor!
A da, si cand il piepteni, piatana mai intai varfurile.Iti va fi mai usor sa-l descalcesti daca e incalcit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit mai demult un truc pentru asta, si anume sa dormi cu o bucata de matase sub cap, cu parul desfacut. Nu am incercat pentru ca mie mi se descalceste usor, dar poti sa incerci happy

| RalucaRalu2 a răspuns:

Cel mai bine e să îl ti împletit pe timpul nopții și ziua următoare vei avea și niște superbe bucle?

| Lusiaa a răspuns:

Impletit spic o coada