| djdjdj a întrebat:

Salutare, ce site-uri de haine si incaltaminte imi recomandati? Nu prea am cumparat online si prin urmare nu prea cunosc site-uri. Totodata ce as putea face la sepci dupa spalare sa nu se mai turteasca acel carton sau acel material mai tare, chiar si dupa prima spalare se face foarte urata din cauza modificarii acelui material adica numai este uniforma?( sper ca am pus bine categoria)

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu comand de la sinsay, h&m, mohito si reserved. In ceea ce priveste problema cu sepcile, eu le-as spala cu o carpa umeda sau cel mult o perie pe partea aceea unde zici ca se modifica aspectul. Cred ca e important sa nu ajunga prea multa apa acolo.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un vas de inox care este aproximativ de forma capului și încape interiorul la fix când le usuc la soare după spălare. laughing o pot și călca cu fierul foarte foarte puțin călduț, dacă ții cu palma dedesubtul șepci sau bagi ceva sub, apoi mergând cu fierul deasupra, cu condiția să fie un șervel pe materialul unde calci or o batistă. sepcile nu necesită călcate, deloc asta este o idee de-a mea opțională. In rest Depinde și de forma sepcii si cât de repede se sifoneză la purtare. Iar fierul nu trebuie încis, că o arzi laughing

Uite aici pentru sepci deformate ceva asemănator
Sunt câteva metode, fiecare cu varianta sa laughing

1 https://youtu.be/N3aaE5fOml8

2 https://youtu.be/KEp8IpuQVf8

3 https://youtu.be/Wp0YaS7_gKA

| Serket a răspuns:

EMAG,Zara,Originals,miniprix
Cât despre șapcă... hm, poți încerca să le speli manual, poate nu se întâmplă la fel.