| ShREKT a întrebat:

Salutare, de 4 ani aproximativ imi cresc parul si deja a atins o lungime considerabila. As vrea sa stiu daca mi se trage mai in spate datorita faptului ca il tin legat in coc destul de des din cauza locului de munca si a sportului, am auzit ca se poate sa ti se traga mai in spate si sa dea un aspect de o frunte mai mare. Apoi, ce fel de produse cat mai sanatoase pentru par sa folosesc? Am folosit doar sampon si rareori balsam si arata foarte natural si ingrijit, dar ma ingrijorez pentru viitor. Mai pe scurt, as dori cat mai multe sfaturi, va multumesc din suflet!

1 răspuns:
| Whitesnake99 a răspuns:

Baiat/Fata? Indiferent de sex, este un mit faptul ca purtarea in coc a parului duce la rarirea zonei frontale/bitemporale, acestea avand de suferit numai sub efect androgenic. La fel cum nici alimentatia nu iti face parul sa cada, nici fumatul, nici purtatul de sepci, nici perierea, nespalarea, nici spalarea prea deasa.