| NYØ2002 a întrebat:

Eu ma numesc Gabi, am 17 ani si tot imi apar cosuri.Mama mi le sparge ca spune ca puroiul ala doare bla bla bla.Sa ii spun sa nu le mai sparga? Pot face sa dispara cosurile ieftin?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca le lasi raman puncte negre altfel le scoti si trece

| NYØ2002 explică:

Nu are nici o treba cu cosurile

| NYØ2002 explică:

Nu am ce prinde, numai single player.

| Ralena a răspuns:

Buna. Exista foarte multe mituri despre cosuri. De fapt este vorba de un ten seboreic, iar cauza este alimentara. Poti sa scapi de cosuri propriu-zise prin anumite masti, dar este doar efectul, nu si cauza. Se vor face altele. Zaharul, grasimile trans, lactoza, excesul de proteina acida, sunt doar cateva dintre cauza, care ar trebui identificate si excluse. Totusi, la 17 ani ar trebui sa fii un adolescent rebel si independent, faptul ca mama iti sparge cosurile poate denota si o problema psihologica, nu doar una alimentara happy. Cauza pe google terminologia "mama castratoare", e din psihoterapie. Bafta!

| InstructorDeIubire a răspuns:

Poti face se a dispara cosurile mentinand o igiena buna a feței. Spală-te de 3 ori de zi cu apa medie spre rece ca temperatura si ai putea sa iti iei un kit de ala cu diferite ustensile din inox pentru scoaterea corecta a cosurilir si a punctelor negre. Ca sa nu mai apara cosuri pe viitor ar trebui sa moderezi consumul de,, junk food" si sa bei multa apă. Iti recomand sa inceri principiul 80/20 ( adica mananci 80% sanatos si 20% sau mai putin mananci ce doresti de ex: pizza, ciocolata, prajituri etc).

| NYØ2002 explică (pentru InstructorDeIubire):

Incerc de cand am inceput sa fac sala beau numai acolo 2 litri.Incerc sa renunt la zahar, daca am luat am luat foarte putin.Mai mananc batoane la sală, fructe.Eu nu mai beau sucuri, numai la ocazii.
Mananc de exemplutongueiure cu carne, Oua, cartofi prajiti cu mamaliga numai ca nu mereu, bors cu perisoare, varza ce mai am eu prin casa

| Stella66 a răspuns:

Spune-i sa nu le mai spargă ca iti raman urme. Coșurile se usca daca pui pasta de dinti pe ele sau suc de lămâie. Poti merge la un dermatolog pentru a-ti prescrie creme sau soluții bune pentru tenul tau.

| Adelina28482 a răspuns:

Deci nu le recomand să le spargi.
Poți cere de la farmacie niște medicamente.
Plus nu iti mai atinge fața, spală-te de 2-3 ori pe zi.Bea multă apă. Dimineata pe stomacul gol, bea 2-3 pahare.Si iti recomand masca care mă ajută pe mine cel mai mult:cafea naturală și albuș de ou, o găsești pe internet.
Pe mine mă ajută, am un ten foarte curat.