| Benyamin173 a întrebat:

Salutare membrii TPU! Am o intrebare, deci am 14 ani si mi-a crescut cam mare parul pe picioare, este ok sa am epilez sau sa fac ceva sa nu mai am par pe picioare, este ok la varsta mea? O sa creasca repede pe urma? Cum si cu ce sa ma epilez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea pe picioare la barbati indiferent de varsta in general este prostie/fite absurde.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Epileaza-te linistita cu ce vrei tu.
Recomand prima data sa te faci cu lama si cand incepe parul sa creasca iar sa te faci cu epilator electric sau ceara. Daca il faci din prima cu epilator electric sau ceara o sa te doara in ultimu hal, asa cand e parul mai micut nu doare atat de rau.

Bula
| Bula a răspuns:

Este din cauza hormonilor.
Daca te razi sau te epilezi, vei avea parul si mai gros si vizibil, ca la barba.

| Plato a răspuns:

Parul pe picioare e masculin, doar sportivii si gay-ii il epileaza.

| RobertMoon a răspuns:

Nu-i asculta pe oamenii din neanderthal care spun ca trebuie sa iti lasi parul pe picioare pentru ca ar creste mai repede sau ca esti gay daca faci asta. Eu ma epilez de la 13-14 ani pe tot corpul, nu doar pe picioare, adica tot-tot incluzand brate, fund, pana si parul care creste pe degete si nu mi-a spus nimeni ca sunt gay sau alta bazaconie, pur si simplu e inestetic si nu-mi place cum arata + ca am tatuaje, iar parul le strica aspectul. Nu trebuie sa nu te epilezi doar ca asa zice cineva, daca tie iti place epilat e ok, daca iti place sa arati ca un babuin si sa ai ceva pe picioare care sa-ti tina de cald vara ok laughing

| DanyDav a răspuns:

Hmm, unii se plng ca le crește, eu ma plng ca nu imi creste deloc pe corp, in afară de podoaba cpilara, grne si sprâncene, am doar asa un puf invizibil.
Cum sa fac sa imi crească si mie ca la toți băieții?

| RobertMoon a răspuns (pentru DanyDav):

Probabil ai nivelul de testosteron mult mai scazut fata de altii, daca nu-ti creste par pe corp sau facial si ai vocea de copil asta e problema

| Benyamin173 explică (pentru RobertMoon):

La mine este opusrolling on the floor am vocea groasa(multi imi spun ca sunt funatorrolling on the floor ) si imi creste par peste tot

| RobertMoon a răspuns (pentru Benyamin173):

Părul e dușmanul numarul 1, mai ales după ce te tunzi și peste câteva zile dispare pierdutul ăla frumos laughing

| DanyDav a răspuns (pentru RobertMoon):

Hmm, da si doctorul mi-a zis sa stau liniștit din moment ce nu imi afectează dezvoltarea, musculatura, sau viața sexuala, din contra mi se pare ca stau foarte bine la capitolul ăsta. Doar ca uneori este cam frustrat cand tot te întreabă unul si altul pe la vestiare daca esti complet epilat si trebuie sa le dai explicații ca de fapt...
Dar cele mai aiurea glumele acelea cu apropouri, cand iți pun mana pe fund băieții sau chiar si fetele, colegele, ba ca ai fund de fata ba ca tu trebuia sa fii fata. asa daca as fi avut si eu ceva par pe corp, mustața, nu ar mai fi existat.

| AndaAlexandra a răspuns:

E normal la vârsta ta.
Nu știu de ce toți băieții/bărbații incep sa se ia unul după celălalt și se epilează pentru că așa consideră că ar fi normal.

| Benyamin173 explică:

Multumesc tuturor, o sa imi las parul asa cum la lasat Dumnezeurolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| xAndreas11 a răspuns:

Nu te epila pe picioare frate, dupa ne zici ca vrei blugi stramti cu gleznele pe afara si ca esti si gay, trendul asta se numeste pizdificare. Esti barbat, nu femeie