| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, pot returna un produs desfăcut?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ce produs laughing))

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred.

| Goete a răspuns:

De ce nu? Normal ca il desfaci sa il vezi

| RoCkKiD a răspuns:

Evident, atat timp cat nu l-ai defectat. Contactezi producatorul si te duci cu el la magazin sau il expediezi inapoi la adresa de unde a venit.

Ai grija sa ai bonul fiscal/factura de la el si sa nu fi expirat cele 30 de zile de la cumparare.

| cfrtobias a răspuns (pentru RoCkKiD):

Pai sa ii zici corect ca vine curierul dupa ce suna la producator

| RoCkKiD a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu stiu de unde cumperi tu (poti sa-mi zici si mie eventual), dar cu exceptia chestiilor extrem de scumpe si de lux returnatul se face pe portofelul tau.

| cfrtobias a răspuns (pentru RoCkKiD):

De pe eMAG

| RoCkKiD a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca nu ma lasa memoria legea specifica faptul ca partea care se retrage din contract (adica tu in cazul in care vrei sa returnezi) trebuie sa suporte costurile returnarii produsului.

Cei de la eMAG sunt super ok la treaba cu returul din cate am auzit dar nu am fost nevoit sa returnez nimic de la ei deci nu stiu daca e gratis sau nu... dar sa nu iei asta ca regula generala mai ales la electrocasnicele mari unde curierul o sa te rupa.

| Panamax a răspuns:

Doar daca a sosit prin curier si ambalajul nu este deteriorat.

| Satirity a răspuns:

Normal ca poti, doar daca politica site -ului de pe care ai comandat produsul respectiv iti permite asa ceva. Daca nu e vorba despre un site, iti sugerez sa te duci sa intrebi in magazinul respectiv daca poti sa returnezi produsul sau, in cel mai rau caz, daca poti sa îl schmbi cu alt produs.
Un mic detaliu foarte important ar fi sa nu pierzi bonul fiscal pentru ca fara el nu poti face nimic.

| Picura_David_1990 a răspuns:

Sincer....intrebarea asta pentru mine nu are nici un raspuns, probabil la fel si pentru alti....detaliaza si tu(sa te putem ajuta)

| HerrAdrian explică (pentru Picura_David_1990):

Un parfum

| dmz123 a răspuns (pentru HerrAdrian):

Parfumurile odata desigilate nu se mai pot returna, asta spune legislatia