| NYØ2002 a întrebat:

Soarele trebuie sa fie puternic sa ma bronzez?
Adica de la cate grade?
Eu mi-am luat crema antibronz de spf 50, 50 ml.Eu am pielea mai inchisa si cand o sa fie caldura ma fac ca dracu.Eu vreau sa ma duc in vara asta pe teren si sa joc baschet. Oare ma tine toata ziua? Sau cum?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Toata ziua nu are cum sa te tina, acel SPF (factor de protectie solara) in speta spf 50 inseamna ca solutia/crema pierde din efect la fiecare 50 x (inmultit) numarul de minute in care te inrosesti tu in mod normal, poate sa fie 1 minut, 2, 5, 10, 20 de minute, deci difera de la caz la caz, de la piele la piele.
Dar citeste mai multe pe acest articol : https://www.avantaje.ro/......m-de-soare

| TamplaruAnisoara a răspuns:

La soare puternic te pârjolești. Este indicat expunerea la soare pentru bronzare dimineața si după masa. In orele de vârf la umbra.

| NYØ2002 explică:

Eu nu vreau sa ma bronzez

| AcelCinevaa a răspuns:

Eu folosesc spray pentru copiii cu protecție solară SPF 50 și nu ma bronzez deloc. Tine pana fac dus.

| NYØ2002 explică (pentru AcelCinevaa):

Cat costa? si e pentru fata si pentry corp? si cati ml are?

| AcelCinevaa a răspuns (pentru NYØ2002):

12 lei din Carrefour. 300ml. Pt tot corpul