| Rigbby a întrebat:

Salutare TPU, am cumparat o curea de piele din alea mai scumpe si problema e ca nu are destule gauri, adica acul ala nu intra la ultima gaura, puteti sa-mi spune-ti cum as putea sa dau gaura si cu ce? dar nu vreau sa arate urat sau mai stiu eu ce, nu vreau sa se observe, stiti o metoda buna si estetica?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut Ryu!
problema ta este usor rezolvabila cu ajutorul uni obiect numit"preducea". Este o teava foarte subtire, ascutita la un capat, cu diametrul nu mai9 mare decat al gaurii necesare si care lovita cu un ciocan, realizeaza in piele o gaurica frumos conturata. Daca nu ai asa ceva, gasesti la un magazin de marochinarie (comercializarea produselor din piele)

| Rigbby explică (pentru Rainmaker):

Mersi

| Rigbby explică (pentru Rainmaker):

Am comandat preduceaua, dar pe ce parte ar trebui sa dau gaura?

| Rainmaker a răspuns (pentru Rigbby):

Gaura se da de pe pe partea frumoasa.Ai vazut! Si gaura data cu un burghiu.Acolo unde intra intai burghiul gaura este perfecta, iar acolo unde iese este mai imperfecta.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Exista o scula speciala care se gaseste in comert, cu numele de preducea: se gaseste pe diverse dimensiuni si este ieftina.

| LostSoulInGalaxy a răspuns:

Poti incerca cu un cui..sau cutitul dar sa fii atent de partea estetica, cu putina rabdare se rezolva.

| Mihai_Alexandru_1997_0Mtt a răspuns:

Ai putea sa incerci cu un cui...dar nu iti recomand.Te-ai gandit sa te duci la o pielarie sau undeva unde ma rog...se vand.