| 123utilizator a întrebat:

Am o bratara pe snur cu banut de argint care era gravat. In timp au aparut mai multe zgarieturi pe acesta iar gravura a devenit un pic mai greu de observat.

Intrebarea mea este : cum pot scapa de zgarieturile de pe suprafata banutului si sa ii redau din " stralucirea " de la inceput?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In principiu la bijutier dar manopera ar fi mai scumpa decat un banut gravat nou.
Intra pe simoshop.ro si poti comanda de acolo orice fel de banut vrei, e vreo 10-20 lei un banut gravat cu ce vrei tu, din argint, si maxim 10 lei transportul. Am luat de multe ori de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca poti, mergi la bijutieri, manopera e destul de scumpa, depinde de complexitate.