| BogdanRoxanaDove a întrebat:

Salutare TPU,

Cum acționează Electrostimularea? Si unde pot face si eu un astfel de tratament in Popesti Leordeni?

Multumesc frumos!

1 răspuns:
| simpluone a răspuns:

Practic se lipesc niste electrozi pe piele prin care trece un curent controlat si care face ca un muschi sau o grupa de muschi sa se contracte involuntar. Astfel setand o anume frecventa si anumite grupe de muschi se obtine o usoara definire a lor si scadere in greutate. E un fel de a face sport stand intinsa! Dar trebuie sa faci o perioada indelungata si sa o combini cu dieta corecta ca sa aiba efect!