| Kreisegger a întrebat:

Cum aș putea să fac să îmi crească barba foarte repede, deoarece am foarte mult păr și imi creste peste tot(cap, spate, maini, piept, picioare et.), dar nu imi creste pe fata(barba). Pe cand incepe scoala as vrea sa am barba(macar un pic) imi doresc asta 100% pentru ca m-am barbierit si imi creste puf sau fire lungi.

Mutumesc, dau funda.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal, odata cu dezvoltarea corpului tau.
Imi pare rau pentru tine, dar nu ajuta nimic sa influenteze cresterea barbii, trebuie doar sa ai rabdare!

| Lucian4 a răspuns:

De ce vrei sa creasca f repede?! Daca te-ai barbierit, asteapta. Cand incepe scoala toate partile pe care le-ai spus vor fi acoperite de imbracaminte ca vine toamna:-p, iti va creste si pe fata

| Ionut58282856 a răspuns:

Rasul nu creste nimic, singura chestie e ca atunci cand te razi cu lama parul creste mai rupt la varf si din cauza asta pare mai gros si e mai aspru

| SantalPorcocale a răspuns:

Magie neagra

| HerculePoirot a răspuns:

N-ai cum sa o faci sa creasca mai repede.Mergi la un endocrinolog si vezi daca nivelul tau de testosteron e normal (desi tind sa cred ca e normal atata timp cat zici ca iti creste par pe picioare, piept etc.), dar totusi, ca sa fii sigur.Depinde si ce varsta ai... Daca nu ai mai mult de 15 ani de unde vrei sa ai barba? Ai rabdare, toate la timpul lor.Presupun ca vrei barba ca sa pari mai matur, este?

| Kreisegger explică (pentru HerculePoirot):

Am aproape 18 ani

| HerculePoirot a răspuns (pentru Kreisegger):

Atunci nu stiu....cum spuneam, cel mai in masura sa te lumineze este un endocrinolog, nu google si alte site-uri de "specialitate".

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Crește împreună cu trecerea timpului sau din cauza organismului. Deoarece nu toată lumea poate să aibă barbă sau mustață cum am mai auzit. Așa și eu aveam puf blond sauuuu ce fel de nație de blond este, și firele lungi de obicei din câte am văzut la mine sunt negre la bază și blonde în vârf deci îți cam dai seama că culoarea se schimbă și încep să apară Și l-am făcut cu Basicu BIG până au început să apară barba propriu zisă. De curând ce m-am dat pe mașina de bărberit că e mai lejeră laughing)