| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc de 2 ani si ceva epilatorul pentru axila si as vrea sa renunt la el pentru ca nu imi mai convine, cresc foarte multe fire pe sub piele si a ajuns sa ma tina doar 3-4 zile. As vrea sa ma fac cu ceara calda si voiam sa intreb, cam cat ma tine pentru ca voi pleca in vacanta si stiu ca de regula, prima epilare tine mai putin.
Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Eu stiam ca prima epilare tine mai mult pentru ca pielea nu este obisnuita si dupa ce se adapteaza creste mai repede... oricum tine in jur de 2-3 saptamani in functie de piele pentru orice eventualitate eu zic sa-ti iei un aparat de ras la tine in caz de urgenta.

| ζøvعღ a răspuns:

Epilarea cu ceara este foarte rezistenta, tine intre 3-4 sapatamani...depinde si de firul de par. Sper ca te-am ajutat.