| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, imediat dupa ce imi fac dus in cap, ma usuc cu feonul si mi.l las asa, dupa un anumit timp el devine scarliontat si urat, cu ce sa ma dau? Pudra de par este eficienta?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E din cauza ca, parul devine prea uscat si electrizat (incarcat electrostatic).
Daca vrei sa eviti aceasta stare, piaptana-ti parul umed, daca e nevoie fixeaza-l cu ace- sau agrafe de par, pana la uscare naturala (mai ales acum, la vara), dupa care va sta.
Daca totusi doresti, iti poti fixa parul suflandu-l foarte putin cu lac de par (de la distanta).

| cevdet a răspuns:

"Scarliontat"?!
Uscandu-l cu feonul, il faci sa se electrizeze dar se si usuca (nu de apa) prea tare. Parul tau este cret natural? Lasa-l sa se usuce singur.

| LadyDee89 a răspuns:

Foloseste masca de par, e de 1000 de ori mai buna decat balsamul! dupa ce il usuci, fa-ti o coada impletita si tine-l asa! si noaptea la fel, nu il lasa in voia lui, e mai sanatos sa il ai impletit

| etain a răspuns:

Încearcă balsamul sau o dată pe săptămână o mască cu gălbenuș de ou.

| LauraDorianovik a răspuns:

Incearca sa nu-l mai usuci cu feohn-ul, pentru ca-l usuca si il deshidrateaza. Sunt niste sampoane de la Dove Dry Oil, cu ambalajul auriu, care au un super efect asupra parului uscat si rebel. Incearca-l impreuna cu balsamul din aceeasi gama. Poti sa incerci sa-ti iei si o perie rotativa si imediat ce iti speli parul, il lasi putin sa se zvinte, dai cu un ulei de par la varfuri si apoi il aranjezi. Eu asa fac si arata bine parul, moale si obedient happy Spor!