| Ferii a întrebat:

Salutare, vreau sa îmi cumpăr de pe eMAG o pereche de pantofi puma și m-am uitat pe un tabel de mărimi și mi-am măsurat piciorul de are 26 de cm și acolo scria ca 26 este mărimea 40.5 dar pantofii pe care ii am no name sunt 43 și sunt buni, adică nu sunt mari și nici mici și i-am măsurat pe dinăuntru și au 27 de cm... Nu mai înțeleg nimic, ce ziceți sa îmi iau 43 sau 40.5?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara-ti pantofi si haine din MAGAZIN, unde le poti incerca!
Altfel risti sa le porti in sezonul urmator (dupa n schimburi) sau chiar deloc.

| sierra1 a răspuns:

De fapt cât porți, că n-am ințeles

| Ferii explică (pentru sierra1):

Nu știu asta e problema

| sierra1 a răspuns (pentru Ferii):

Adică n-ai decât o pereche de pantofi?

| Ferii explică (pentru sierra1):

Am mai multe, dar una e de 41, una 42 si alta de 43, si la tabelul de marimi la puma arata ca 26 de cm (lungimea talpii) este 40, 5 ca marime pentru pantofi

| sierra1 a răspuns (pentru Ferii):

Foarte ciudat - deja m-ai incurcat

| IonutPetre12 a răspuns:

43.

| Bianncax a răspuns: