| 6ix9inexxx a întrebat:

Salutari! Am zis sa apelez la TPU in speranta ca ma poate ajuta cineva, sa ma lamureasca.
Problema mea sta in felul urmator, am tenul foarte gras, iar atunci cand ies la soare si bate soarele spre fata mea, se vede foarte urat, cum ca as avea ceva ulei pe fata, cum as putea remedia treaba asta? Exista o crema ceva pentru a usca din ten, ceva?
Se vede foarte urat, mentionand si faptul ca am fost inzestrat cu un nas mai maricel si tenul gras, naspa de tot...

Răspuns Apreciat de Editori
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Bună, și eu am tot ten gras. Sub nicio forma sa nu folosești o crema care să îți usuce tenul, pentru că nu vei face altceva decât să îți faci glandele să secrete și mai mult sebum. Exista la farmacie creme matifiante soeciale pentru tenul gras. In plus, când simți că lucește mai rău tenul, poți folosi servetele speciale pentru sebum, pe care pe găsești și în dm

1 răspuns:
| danaieladaniela a răspuns:

Poti sa iti cumperi de la farmacie un gel cu care te spel pe fata de 2x pe zi si iti va reduce oliositatea de pe fata, asa am facut eu