| Daniel_Marius_1997_lCdN a întrebat:

Salutari prieteni!
Am o intrebare, Ce cerinte sunt pentru un fotomodel? adica cati cm inaltime, greutatea, etc (la baiat), apropo sunt baiat, 16 ani, 63kg, 173cm(am vreo sansa)?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La baieti trebuie sa fie minim 1, 80, chiar peste.

| Violleta2022 a răspuns:

Conditiile sunt eliminatorii:
- Fete: peste 13 ani si peste 1, 70m;
- Baieti: peste 16 ani si peste 1, 82m

Din pacate, cu inaltimea de 1.73m este extrem de micut si nu ai sanse, sa ajungi in industria modei.

https://mra.ro/models/become-a-model

| DaniTDCI a răspuns:

Intreaba-te daca se reintroduce sau nu armata obligatorie, ca atunci ai belit ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc un fotomodel ce are sub 170cm inaltime, cam 165-170. Deci din puct de vedere a inaltimii ai sanse, in schimbi conteaza fizicul: abdomen, piept sa se vada...