| lexy22 a întrebat:

Saluut! Am folosit 3 nopti la rand Duac Gel, insa in a3a dimineata m-am trezit cu mancarimi, un fel de bubite mici ca si cum mi-as fi trantit niste urzici pe obraji. Am intrerupt tratamentul. Ce as putea folosi ca sa imi treaca? Sper din suflet ca e doar o chestiune din timp pana se vor retrage

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Cel mai probabil e urticarie-esti alergic la un component. Nu inseamna neaparat ca esti alergic la substanta activa, poti merge la farmacie sa iei ceva aeemanator si testeaza pe o portiune mai mica de piele. Poti lua si un antihistaminic sa iti treaca mai repede.

| laSoledad a răspuns:

Probabil ca ai o alergie la acel gel. Apropo, acel gel e no-name. Nu mai folosi orice farsa de tratament. Alifiile de tipul ala sunt mata-n sac care nu rezolva problemele medicale ale oamenilor, ci doar ii scutura de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine se inrosea tenul si apareau mancarimi dar m-am obisnuit happy. Chiar in seara asta m-am dat cu el. Trebuia sa te dai o seara da una nu. Suna dermatologul si vorbeste cu el cat mai repede posibil