| mihaimadalina a întrebat:

Sâmbătă (14.7.2018) m-am vopsit cu oxidant...dar nu foarte mult...doar puțin la rădăcina și două șuvițe, și nu a ieșit cum doream eu ..este ceva cu care îmi pot duce oxidantul de pe păr?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil foarfeca.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți-ai decolorat părul. Abia acum urmează vopsirea.
Fie încerci să îi redai culoarea naturală (cumperi o vopsea pentru păr, dar tb să alegi cu grijă nuanța potrivită din catalogul firmei). Ori, cumperi o vopsea într-o nuanță de blond, pe care o aplici peste părul decolorat și îți păstrezi șuvițele...
Altădată, nu te mai grăbi să îți decororezi părul cu oxidant. Distrugi firul de păr. Și orice soluție de decolorare are cam aceleași consecințe, dacă ai firul subțire.
Pentru obținerea unor șuvițe în nuanța dorită, pentru început, puteai să încerci un spray color.

| GabrielaStana540 a răspuns:

Nu se mai duce oxidantul, poti sa faci ce ai face, daca vrei sa revii la culoarea ta vopsestete inapoi nuanta ta de par