| mrrRobert a întrebat:

Se poate coafa de Sf. Parascheva sau este păcat?

Răspuns Câştigător
| LifeLust a răspuns:

Depinde. Cate bordee atatea obiceiuri. Opiniile in materie de pacat sunt diferite de la om la om, de la parinte la parinte.

Exagerarea, sa nu faci nimic de sarbatoare este de prost gust. Precum scrie on Biblie, cine nu se baga in fantana dupa pruncul cazut pentru ca e sarbatoare nu e bine vazut.

Daca nu esti curata, te duci si te speli. Daca ai eveniment si sarbatoresti sarbatoarea te pregatesti conform.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, dar nu te spală la cap.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai, nu am auzit pana acum ca si baietii se coafeaza...

| mrrRobert explică (pentru Violleta2022):

Modă nouă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru mrrRobert):

Ma amuza ideea sa vad un baiat coafat...
Dar ma rog, fiecare este dispus sa-si faca ce vrea in cap.

| mrrRobert explică (pentru Violleta2022):

E vorba despre mama, dar mai știu și băieți de genulhappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru mrrRobert):

Baieti de gen feminin? Adica hermafroditi sau travestiti, care se coafeaza?

In principiu, de sarbatori mari, daca esti credincios si vrei sa respecti religia fara sa faci pacate, atunci nu faci urmatoarele: nu speli rufe, nu cosi sau calci rufe, nu te speli pe cap, nu muncesti, nu faci curatenie in casa si nu te duci la coafor, ca atunci coafatul incepe cu spalatul pe cap.

Dar sunt convinsa ca mama ta stie mult mai bine ca tine ce are voie si ce nu are, daca este o credincioasa adevarata!