| anonim_4396 a întrebat:

Se poate folosi pudra decoloranta pe abdomen? Imi creste par incontinuu si cand il epilez se vede urat pentru ca ramane puful in jurul zonei perfect epilate.
Exista vreun risc in aceasta decolorare?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea vad cu ce te-ar afecta.

| floresdemayo a răspuns (pentru Adry05):

Estetic, ar afecta-o. In razele soarelui, se vor vedea firele de păr, chiar daca sunt decolorate.

| Adry05 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu cred ca afecteaza pe nimeni un pufulet incolor happy

| floresdemayo a răspuns (pentru Adry05):

Un pufuleț nu, dar o pungă, da.winking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu face asa ceva. Mai bine, cumpără un epilator de calitate sau o crema depilatoare (de la Farmec sau de la Veet).
Epilarea cu ceară, in acest caz, nu o recomand, fiindca e dureroasa.

| Adry05 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu doare pe abdomen, cred ca-i zona cu par cea mai putin dureroasa de pe corp.

| floresdemayo a răspuns (pentru Adry05):

Nu intotdeauna. Depinde de sensibilitatea fiecăruia.