| celmaitarenume a întrebat:

Se poate scurta o camasa la croitorie cu 5-6 cm? Am doua care imi sunt putin lungi, una e dreapta jos iar cealalta vine curbata. Ce ziceti, se poate?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai o foarfeca, ac si ata, atunci le poti scurta chiar si tu. happy

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se poate. De-aia se numeste croitorie.

| Andreeush a răspuns:

Se poate.

| Bizon95 a răspuns:

Evident ca se poate
daca le-ai fi vrut marite si nu micsorate ar fi fost mai greu, pentru ca trebuia gasit exact acelasi material
insa la micsorare, singura problema e cat de buna e croitoreasawinking

| GouDidodino a răspuns:

Iei frumos camasa in brațe, te deplasezi cu ea la croitorie, iar după ce ii spui croitorului ce doresti, acesta iti va comunica daca se poate sau nu.