| MagdaMJ a întrebat:

Servus!
Imi puteti recomanda, va rog, o clinica pentru epilare definitiva cu laser (nu ipl) in Bucuresti care chiar sa dea rezultate?
Multumesc enorm!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista epilare definitiva!
Am incercat asta si eu si copii mei, si pentru 1 an de zile si $ 1000 dolari de persoana, am fost fericiti, dupa care parul a reinceput sa creasca la loc.
Nu te mai lua dupa reclame, fiindca cresterea parului este determinata hormonal de sistemul tau hormonal, care nu poate fii eliminat sau selectat genetic sa nu mai produca foliculi de par.
Am fost la fel de naiva ca tine si am vazut o rpietena care dupa cateva luni inca nu avea par, de aceea m-am convins ca functioneaza. Tratamentul a durat cateva luni de zile, folosindu-se cea mai noua si mai performanta aparatura cu laser din occident, si totusi dupa 1 an de la terminarea procedurii, parul a inceput sa creasca inapoi!

| MagdaMJ explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, cu toate acestea, stiu ca trebuie realizate in continuare ședințe de întreținere

| Violleta2022 a răspuns (pentru MagdaMJ):

Nu-i rentabil nici fizic nici financiar si cred ca nici sanatos, fiindca expunerea indelungata la undele laserului, pot afecta cumva sanatatea noastra, findca nu este suficient de mult studiata, expunerea la aceste radiatii.