| nimeninimic007 a întrebat:

Sfaturi după ce iti pui unghii cu gel?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 nu speli vase
2 te arați in lume cu ele, să impresionezi (altfel, de ce le-ai pus, nu?)

| dullcat a răspuns:

Cum să reziste manichiura cu gel cât mai mult:

-Evită produsele abrazive
-Nu folosi unghiile pentru a deschide recipiente
-Nu prinde obiecte grele cu unghiile
-Poartă mănuși de menaj
-Șterge-te bine pe mâini după ce te speli

sursa: https://www.eva.ro/......31295.html

https://www.eva.ro/......31295.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te stergi la cu(r)

| hellokitty998 a răspuns:

Unghiile cu gel te vor face sa te simti mai finuta si eventual o sa fi mai finuta cand o sa faci unele chestii pentru a nu le rupe laughing
totusi daca te ai referit la intretinerea unghiilor slabite dupa ce ai dat gelul jos, atunci ele trebuie taiate scurt daca nu este alta manichiura facuta, date cu intaritor de unghii si ulei de cuticule. si indicat ar fi sa le lasi fara oja sau alt gel o saptamana cel putin pentru a lua si ele o "pauza" :p