| anonim_4396 a întrebat:

Sfaturi plss!
1.Am parul blond mai mult inchis si as vrea sa il deschid la culoare fara sa ma vopsesc.
2.Am parul ondulat, mai jos de umeri si am breton.Mereu mi se ciufuleste si increteste bretonul.Cum sa fac sa "'steie" la locul lui?(ma dau cu placa zilnic dar duoa un timp se increteste)

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

1. Pentru a-ati deschide culoarea iti recomand gel spray hegron blond, iti deschide 2, 3 nuante.
2. Foloseste un fixativ sau un gel spray, il poti folosi pe cel care ti-am zis mai sus care si deschide 2 -3 nuante.
http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=174
http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=173

| Shery a răspuns:

Crede-ma, te inteleg, stiu cum e cu breton si par ondulat. De obicei, cel mai bine e sa il dai cu ceara sau fixativ. Eu atunci cand il indrept, inainte de a baga placa in el, dau cu crema de indreptat sa il protejeze si sa se indrepte mai bine.

| evyyy30 a răspuns:

Daca parul tau este blond natural, nu a fost vopsit atunci poti sa il deschizi cu cateva nuante cu ceai de musetel.Am o prietena care a devenit blond deschis cu ceai de musetel(era tot un blond inchis culoarea naturala), In orice caz, sa nu asculti sfatul lui dydy, adica sa folosesti apa oxigenata... distruge raw parul...sad

| *Sოﺁℓε ƒօг ოεε a răspuns:

Parul poti sa-l dai cu apa oxigenata ca sa il deschzi la culoare

eu asa am facutwinking