| Marck94 a întrebat:

Si baietii se machiaza?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

Ti se pare absurd pentru ca ai crescut in Romania, inconjurat de prejudecati, si nu ai vazut exemple in jurul tau.
In Coreea barbatii se machiaza mai mult decat femeile si n-are nimeni nicio problema cu asta. Numai in Romania nu esti barbat daca nu arati ca o gorila. Nu e jalnic deloc. Jalnic e sa fii ingropat pana in gat de prejudecati. Si daca e unul dintre ei, foarte bine, cat timp il face asta fericit. Nu vad cum te afecteaza pe tine asta. A, da, ca te uiti dupa un fund si apoi iti dai seama ca e al unui barbat, ce trist, socant, vai.

29 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Machiajul scoate in evidentă trăsăturile fetei, nu e nimic rău in asta, și încă de acum zeci de ani bărbații care apar la TV erau machiați ca sa dea mai bine pe sticla.
Acum poți sa iesi pe strada ca bărbat și cu machiaj strident ca s-au schimbat vremurile, cel puțin in țările civilizate laughing

Radeti voi, dar e un tip care are un canal pe YouTube de un an in care face tutoriale de make up. Are 18 ani și vreo 6 milioane de abonați. Intr-un an a făcut atâția bani de s-a aranjat pe viața și mai face. Bărbații au cel mai mare succes in industria asta a make up-ului.

| BroascaCuElice a răspuns:

Da, se numesc metrosexuali

| Evolution a răspuns:

Si baietii care se machiaza sunt fete de treaba laughing.
Mi se pare absurd ca baiat sa te machiezi.
Sa nu mai spun de imbracaminte...
Imi e scarba cand trec pe langa astia pe strada. Sincer nici nu ii pot numi baieti, sunt undeva intre, mai mult spre femeie.
Nu zic ca sunt poponari sau lucruri de genul, dar frate... e penal efectiv laughing) unii se si epileaza cu ceara sau se si penseaza mai rau ca fetele.
Dar na... in ziua de azi, fetele ajung baieti si baietii fete.
Am confundat cateodata pe strada femei cu baieti si baietii cu femei. E jalnic sincer.
Sper ca nu esti unul dintre ei. big grin

| Nemessys a răspuns (pentru Dalmore):

Bravo! Mi-a placut foarte mult raspunsul tau. Stiam eu ceva despre faptul ca prin zona aia si baietii se macheaza. Cand am auzit asta am ramas putin,, wow " dar dupa,, no. ok ".
Evident ca aici e plin de prejudecati. Totusi, o fata cu o tona de tencuiala pe fata isi poate permite sa faca un baiat,, urat". Doar pentru ca ea este,, frumoasa" (datorita machiajului si el este natural)

| deadhoe a răspuns (pentru Dalmore):

Spune-o mai tare să audă toți râioșii. SAY IT LOUDER.

| Dalmore a răspuns (pentru Evolution):

Ti se pare absurd pentru ca ai crescut in Romania, inconjurat de prejudecati, si nu ai vazut exemple in jurul tau.
In Coreea barbatii se machiaza mai mult decat femeile si n-are nimeni nicio problema cu asta. Numai in Romania nu esti barbat daca nu arati ca o gorila. Nu e jalnic deloc. Jalnic e sa fii ingropat pana in gat de prejudecati. Si daca e unul dintre ei, foarte bine, cat timp il face asta fericit. Nu vad cum te afecteaza pe tine asta. A, da, ca te uiti dupa un fund si apoi iti dai seama ca e al unui barbat, ce trist, socant, vai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca le plac alti baieti se machiaza

| Freya1 a răspuns:

Dă mai sunt care fac asta.
Dar acum să nu confundăm un pensat sau un dat cu o cremă (ce este ceva normal) cu datul cu fond de ten, anticearcăn, sprâncene tatuate, dat cu rimel şi alte minuni exagerate pentru un băiat...

| LPCTSTR a răspuns:

La felul în care o spui, sigur e o noutate pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru Marck94):

Nu voi spune, pormit.
Nu am motive.

| aXy99 a răspuns:

Unii da. Dar nu trebuie sa te gandesti la machiaje stridente. Cred ca toata lumea care apare la TV are putin machiaj pe fata. (inclusiv Cheloo la iUmor, fond de ten si altele)

| Nemessys a răspuns:

Da, stiu ca prin japonia si/sau alte state din Asia de S-E se machiaza.

| Elena9328 a răspuns:

Da.

| PumpkinDoll a răspuns:

Baieti? Ce baieti?

Răspuns utilizator avertizat
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Răspunsul este da! Mulți băieți au pasiunea de a se machia mai ales daca o fac pentru Instagram, Facebook etc iar unii cu altă orientare sexuală fac asta ca să-și exprime latura feminină din aceștia.

| alex15ccc a răspuns:

Doar poponarii

| AlexDarius3 a răspuns:

Aia gay da.

Răspuns utilizator avertizat
| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Eu sunt aici de la ZappyTv.

| DoarAlin a răspuns:

Poponarii o fac in cele mai multe cazuri. Si unii artisti de muzica rock/ metal.

| aXy99 a răspuns (pentru DoarAlin):

Ala e alt tip de machiaj laughing

| vjr1979 a răspuns:

Poate cei din ziua de azi...

| Rox1234 a răspuns:

Da! Unii baieti se machiaza ori din pasiunea pentru make up in general, sau daca au o prezentare/apar la televizor. Nu e ceva iesit din comun, mi se pare ca machiajul n ar trebui sa l foloseasca doar un anumit sex e ceva universal, ca o pasiune?

Răspuns utilizator avertizat
| Rox1234 a răspuns (pentru Marck94):

Produsele de make up nu imbatranesc pielea..imbatranirea e un proces normal, favorizat de alte mecanisme. Da e adevarat ca folosirea indelungata a machiajului nu face bine pielii mai ales daca nu e urmat de o demachiere corecta dar nu il imbatraneste!

| ParisHilton a răspuns:

Dap.

| Stilgar a răspuns:

Aia nu-s baieti sigur. Sunt fete cu sula.

| AnonOps_AnonOps_2000 a răspuns:

Da travestitii se machiaza