| Ally a întrebat:

Si eu am probleme cu parul imi cade am incercat tot felul de tratamente dar nimic ceva sfaturi...

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Dupa ce mi-am vopsit parul, a inceput sa'mi cada si mie foarte foarte mult, mama mea e in Italia, si mi-a trimis un sampon si niste fiole.se numesc Biofluentina sau ceva de genul, sunt foarte foarte bune... daca ai posibilitatea, fa rost de ele. sunt cam scumpe dar functioneaza, si iti regenereaza parul, de asemenea.

12 răspunsuri:
| Diva a răspuns:

Incearca lotiunea regeneranta cu petroleum de la Farmec.

| ioanabanana a răspuns:

Sa stii ca problema ta s-ar putea sa nu fie una din exterior, mai ales
daca ai incerct tot felul de tratamente cu aplicare topica si nu a functionat.
se poate sa fie vorba de o avitaminoza, de o anemie sau de vreo bacterieworried
poti merge la dermatolog;
in acelasi timp sa stii ca e normal sa iti cada parul(100 de fire pe zi).
trtrebuie sa te alarmezi doar daca iti cad acele fire si nu iti cresc altele in schimbhappy

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Si mie-mi cadea parul dar mi-am facut un tratament cam de o luna si a fost minunat! ti-l recomand... e format din o lingurita ulei de masline, un albus de ou, si 2-3 picaturi de vitamina A. Trebuiesa ti-l prepari de fiecare data cand te speli pe cap, nu sa-l pastrezi pentru data viitoare ca se strica continutul. Success!

| viki a răspuns:

Incearca revalid, am auzit ca este foarte bun.

| CoLoRsS a răspuns:

Daca iti cade parul ar trebui sa te tunzi.Eu asa am facut, era din cauza stresului. Poate ar trebui sa te tunzi, sa ii dai un alt format!

| angel10 a răspuns:

Incearca produsele Vichy de cadere a parului, eu am avut matreata foarte multa si mi-a trecut cu Vichy, cu siguranta sunt bune si cele de cadere a parului, dar ai grija asupra faptului ca trebuie sa cada o anumita cantitate de fire de par pe an, poate nu ai nevoie de tratamente si este ceva normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă un medic dermatolog.
Foloseşte produsele de îngrijire a părului de la Hemel.
pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut problema asta. poti sa incerci sa-ti faci masaj capilar.la mine a crescut mai repede si nici nu a mai cazut asa de mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste ulei de masline EB

| doareu_6634 a răspuns:

Poti sa iei de la farmacie Vitamina A sa pui intr un balsam de par de preferat de la kallos cateva picaturi de vitamina A si putina zeama de lamaie (cam 10 picaturi)e bun cel putin mie mi-a mers bine si sunt creata folosesc placa de 3-4 ori pe zi si imi cadea parul in disperare deci incearca ca nu afecteaza cu nimic... opreste caderea parului si in acelasi timp se regenereaza

| ady_3636 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun...

| giulius a răspuns:

Rade te in cap.....la mine a fuctionat...