| Vichi_Mesaros_1987 a întrebat:

Site-ul emagik are produse originale? Multumesc

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu, produsele de acolo nu sunt originale. Primul semn când vedeți un site de genul, uitați-vă dacă are produse Kylie Cosmetics. Dacă are, cu siguranță sunt fake, pentru că însăși Kylie a anunțat pe conturile ei că nu colaborează cu nimeni, adică produsele ei se vând doar pe propriul site, iar cantitatea pe care cineva o poate cumpăra este limitată, deci un site nu ar avea de unde să-și facă stocul cu atâtea produse. Apoi, mai intră în calcul și că produsele vin din SUA, deci s-ar percepe 20% taxele vamale, iar pe emagik produsele sunt mai ieftine decât pe site-ul oficial. Unde ar mai fi profitul? Orientați-vă spre magazinele autorizate, cunoscute(sephora, douglas, marionnaud) pentru produse originale, iar în cazul în care doriți produse care nu se găsesc la noi, cum sunt Kylie Cosmetics, apelați cu încredere la site-ul oficial

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, daca doresti produse cu adevarat originale, iti recomand site-ul: https://www.beautyoneshop.ro/