| Moruz_Ioana_2001 a întrebat:

Site-ul emagik.ro vine produse oroginale?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Am aruncat acum un ochi pe site și am văzut multe produse sub numele anumitor branduri, produse care nu au existat vreodată pe piață la acele firme.
Observ că deținătorii acestui site comercializează produse „Kylie Cosmetics", însă Kylie a anunțat cu gura ei că nu colaborează cu niciun site, că produsele ei se găsesc DOAR pe propriul site, pe cel din SUA, atât(pentru că am mai văzut că apar și pe la noi).
Paletele Naked nu au atâtea culori, nu există Naked 5, nici 6, nici pensule Naked.
Trecând peste faptul că produsele sunt chinezești și pot provoca o mulțime de daune pielii(nefiind testate dermatologic), sunt vândute la niște prețuri exorbitante. Dacă intri pe aliexpress, o să le găsești la cel puțin o treime din prețul de pe emagik, deși nu îți recomand.
M-am uitat doar la produsele de machiaj, pentru că pe astea le cunosc cel mai bine și îți pot spune că decât să dai banii pe așa ceva doar pentru că scrie un anumit brand pe ele, mai bine cumperi ceva mai ieftin(Maybelline, Rimmel London, ELF, Flormar etc), dar știi că sunt testate, că nu vin de pe piața neagră.
Produse originale găsești la: marionnaud, douglas, sephora. Toate magazinele astea sunt atât fizice, cât și online, iar pe marionnaud.ro au foarte des reduceri.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, orginale chinezesti!