| iKaiju a întrebat:

So,eu vreau să mă tund cu fade în părți, cum sa-i spun la un frizer din Romania să mă tundă așa? Nu cred că mulți frizeri înțeleg fade.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te liniștit, fiindcă tunsoarea "fade" e un termen foarte cunoscut in lumea frizerilor. La ora actuală, e un trend.
Poti avea si la tine o poză pe care să i-o arăți.
http://tonsor.ro/2018/01/26/trendul-fade-urilor/

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai fost la frizer, ai intrebat si nu stia ce inseamna fade?

| MagicOneT a răspuns:

"Pierdut prin parti", aceasta este fraza "magica" sau cel putin cea care se foloseste in domeniu.

In orice caz, pentru a fi sigur si pentru a te tunde exact cum doresti, ii poti arata frizerului o poza.

| Cduncfujndf a răspuns:

Poți să îi arăți o poză. Du-te la un coafor mai experimentat, e mai bine decât la o frizerie.

| Arahide40 a răspuns:

Ia telefonul cu tine si arata-i poza, stie cum sa te tunda pentru ca multi se tund asa

| Tarakanov a răspuns:

Chiar si eu vreau sa stiu.